Не би се обврзал па таа си замина: 12 совети како да ја вратам

Не би се обврзал па таа си замина: 12 совети како да ја вратам
Billy Crawford

Содржина

Посветувањето на сериозна врска бара многу труд, работа и посветеност. Кога нешто тргне наопаку, може да биде навистина тешко да се вратите на вистинскиот пат.

Ги направивте сите можни грешки и сега жената што ја сакате е изгубена. Сакате да се врати повеќе од сè, но како?

Како можете да и покажете дека сте се промениле и дека сте подготвени да се посветите на врска?

Еве 12 совети да ја вратите бившата и да и докажете дека сте спремни и спремни да и се посветите на неа и на врската:

1) Извинете се искрено и искрено.

Ако навистина жалите што се случило и разберете зошто вашиот партнер си замина, кажете го тоа во вашето извинување. Не обидувај се да ги варосуваш или да ги оправдуваш своите постапки.

Зошто е тоа?

Затоа што бившиот треба да знае дека ја разбираш болката што си ја предизвикал и дека навистина ти е жал за неа .

Се разбира, ниту една врска не е без маани. Потребна е работа од двете страни за работите да се одвиваат непречено.

Но, ако навистина сакате да се врати бившиот, треба да бидете спремни да вложите дополнителен напор, да јадете скромна пита и да се извините.

0>Очигледно, потребно е малку повеќе од само извинување.

2) Преземете ја одговорноста за вашата улога во раскинувањето.

Дел од извинувањето е преземање одговорност за вашата улога во раскинувањето .

Ова не значи дека треба да ја преземете целата вина, но тоа значи дека треба да го поседувате вашиот удел во работитеисто така и за луѓето кои и се многу драги.

Тоа е начин да покажете дека го почитувате и се грижите за нејзиниот внатрешен круг. Освен тоа, тоа ви дава можност подобро да ја запознаете.

Можете да разговарате со нејзиното семејство и пријателите за сè: нивните хоби, нивните интереси, нивната работа, па дури и за тоа како им се обликува денот.

Исто така, тие можат да дадат вредни сознанија за нејзините мисли и чувства и можеби ќе можат да ви помогнат да ја поправите врската.

Ако видат колку сте се промениле и сега се подготвени да навистина посветете се на неа, тие дефинитивно ќе бидат повеќе од среќни да ви помогнат.

12) Посветете се прво на себе.

На крајот на краиштата, сите овие совети нема да функционираат ако Не сте посветени прво да се промените себеси.

Треба да бидете спремни да ја завршите напорната работа потребна за да ги поправите работите повторно. Треба да бидете спремни да се промените на подобро.

И сето тоа започнува со обврзување кон себе.

Гледате, посветеноста не е само да бидете тука за вашата дама кога таа ти требаш. Тоа е, исто така, за да бидете тука за себе кога работите стануваат тешки.

Тоа е да можете да се држите до вашите цели дури и кога сакате да се откажете. Се работи за тоа да имате храброст да се соочите со вашите стравови и да го правите она што е правилно, дури и кога е предизвик.

Кога ќе си ветите дека ќе направите се што е потребно за целосно да се посветите и работите да функционираат со вашата дама, тогаш стена добар пат кон успехот.

Замислете што ќе значи тоа за вашиот живот и вашата врска.

Конечно ќе се ослободите од стравот од напуштање и отфрлање. Ќе можете целосно да се отворите кон вашата дама и да и ја дадете љубовта што таа ја заслужува.

Конечно, ќе можете да го живеете животот во потполност и да уживате во сите неверојатни работи што доаѓаат со постоењето во посветена, долготрајна врска.

Завршни мисли

Овие 12 совети се само почеток. Ако сте спремни да вложите напорна работа, тогаш нема причина зошто не можете да го вратите бившиот и да ги направите работите уште подобри од порано.

И покрај тоа што можеби сте го слушнале, можно е да поправете ја врската што е нарушена.

Исто така види: 29 големи знаци на ниска интелигенција

Но, треба да бидете подготвени да се посветите на процесот и да го завршите до самиот крај.

Ако можете да го направите тоа, тогаш ќе бидете добро на пат кон враќање на бившиот. Ќе уживате во среќна, посветена врска со неа уште многу години.

Исто така види: 15 дефинитивни знаци дека вашата љубов не ви се допаѓа (и што да направите во врска со тоа)оди на југ.

Ова е работата: посветеноста на сериозна врска значи дека треба да бидете подготвени да погледнете долго, искрено и да работите на тоа да бидете најдобриот можен партнер.

Никој е совршен во секој случај.

И да не заборавиме дека за танго се потребни двајца.

Значи, ако сакате работите да се одвиваат со вашиот поранешен, треба да ја преземете одговорноста за вашата придонес кон проблемите во врската.

Повеќе од тоа, треба да бидете спремни да се менувате и да се подобрувате на подобро.

Запомнете, вашата улога во раскинувањето е исто толку критична како и вашата на бившиот.

И ако сте искрени со вашите намери, вашиот поранешен ќе види дека вреди да му дадете уште една шанса.

3) Бидете отворени за разговори.

0>Ако вашиот бивш е отворен за разговор, искористете ја приликата да седнете и искрено да разговарате за тоа што тргнало наопаку во врската.

Зошто е тоа?

Прво од сите, бидејќи сте имале проблеми со обврските, вашата поранешна веројатно се чувствува како да не ја слушаат или дека нејзините грижи не се сфаќаат сериозно.

Второ, тоа покажува дека сте спремни да комуницирате за тешките работи и работи заедно со проблемите.

И на крај, тоа ви дава шанса и двајцата да го изразите она што ви треба од врската што се движи напред.

Тешките разговори како овој може да бидат застрашувачки. Јас лично се борев да бидам отворен за моите чувства и емоции.

Штоми помогна кога зборував за тоа со професионален тренер од Relationship Hero.

Тие ми помогнаа да ги разберам проблемите со мојата посветеност и како да ги надминам. Исто така, можев да ги видам работите од перспектива на мојот поранешен, што навистина ми ги отвора очите.

Значи, ако ви треба насоки како да му пристапите на разговорот со бившиот, препорачувам да го пробате.

Верувај ми, вреди.

За да започнете, кликнете овде.

4) Покажете дека сте се промениле (и го мислите тоа).

Откако ќе ја преземете одговорноста за вашата улога во раскинувањето и ќе се извините, време е да му покажете на бившиот дека сте се промениле.

Ова значи да направите конкретни промени во вашето однесување и став.

Само размислете за тоа: кога бевте заедно и не можевте да се обврзете, што ве спречуваше?

Дали имавте проблеми со довербата затоа што се плашевте повторно да не бидете повредени? Дали се плашевте да не се приближите премногу и да ја изгубите независноста?

Што и да е тоа што ве кочи, сега е време да се соочите директно со тие стравови.

Верувајте ми, ќе да биде лесно. Тоа сигурно ќе ве извлече од вашата комфорна зона.

Но, ако сте навистина сериозни за враќање на вашата бивша, од суштинско значење е да и покажете дека сте се промениле.

Тука се некои конкретни начини да го направите тоа:

  • Прашајте ја што и треба од вас и потоа продолжете . Ако таа вели дека и треба повеќе комуникација, потрудете се повеќе да се пријавите со неачесто. Ако таа каже дека би сакала да бидете поприсутни, оставете го телефонот кога сте заедно и посветете ѝ го вашето неподелено внимание.
  • Бидете посигурни . Ако кажете дека планирате да направите нешто, направете го тоа. Без оправдувања.
  • Потрудете се да се поврзете на подлабоко ниво . Ова значи да ја намалите вашата стража и да си дозволите да бидете ранливи така што ќе ги споделите вашите чувства и емоции со неа.
  • Бидете поспонтани . Планирајте забавни датуми и изненадувања што ќе направат да се чувствува посебно.

5) Преземете мали, постојани чекори за да ја вратите назад, а не големи гестови.

Додека величествените гестови може да изгледаат како добра идеја, тие обично даваат контраефект.

Зошто?

Затоа што може да изгледаат како неискрени, очајни и често поразителни.

Не ме сфаќајте погрешно. Големите гестови се добри одвреме-навреме.

Но, кога станува збор за враќање на бившата и да и покажете дека навистина можете да се посветите, малите, конзистентни чекори се тие што ќе имаат најголемо влијание.

0>Еве неколку примери за тоа што мислам:

Редовно контактирајте со неа, но не претерувајте.

Неколку пораки или повици овде-онде ќе ѝ кажат дека сте Размислувам за неа без да бидам премногу прилеплив. Ова може да остави голем впечаток, особено ако сте биле виновни што сте ја напаѓале со духови во минатото.

Направете планови и држете се до нив.

Ако кажете дека планирате да ја земете надвор во сабота навечер,всушност направете го тоа. И не откажувајте во последен момент или не измислувајте изговор зошто не можете да успеете. Ова покажува дека сте доверливи и способни да ги исполните вашите обврски.

Бидете присутни кога сте заедно.

Ова значи да го оставите телефонот настрана и да ѝ го посветите вашето неподелено внимание. Звучи едноставно, но може да направи свет на разлика. Присуството покажува дека сте заинтересирани за она што таа има да го каже и дека го цените нејзиното друштво.

Слушајте ја.

Активното слушање е вештина. Не е само да се слушне што зборува, туку и да се обиде да разбере како се чувствува. Ова значи да се потрудите навистина да ја ислушате, без прекин, а потоа да одговорите на начин што ќе покаже дека сте разбрале што кажала.

На пример, слушање на една работа и потоа одговарање со: Многу ми е жал, тоа звучи навистина тешко. Ќе биде потребно време, трпение и доследност за полека, но сигурно повторно да ја стекнете нејзината доверба.

Тоа значи да не се обидувате да се движите премногу брзо физички или емоционално. Без притисок, без ултиматуми и без притисок за посветеност пред да биде подготвена.

Почитувајте ги нејзините граници и дозволете ѝ да го преземе водството кога станува збор за одлучување колку брзо или бавно треба да напредуваат работите.

Затоа, бидете подготвени на долги патеки и немојтеобесхрабрете се ако не ги видите резултатите веднаш.

Се разбира, ако не брзате работите не значи дека треба да се држите во неизвесност.

6) Сфатете ги работите полека, но продолжете да одите напред .

Да се ​​обврзеш на жена е голема работа. И ако не сте апсолутно подготвени за тоа, тоа е во ред.

Штом сте, и сакате да се вратите со бившиот, мудро е да ги преземате работите полека за да продолжите напред во врската.

Не се обидувајте да скокате напред со тоа што ќе се преселите заедно или ќе се свршите премногу брзо.

Пребрзото движење напред е една од најголемите грешки што ги прават мажите кога се обидуваат да ги вратат своите бивши.

Тоа може да изгледа како очајно и напорно, а вашата поранешна може да направи да се чувствува како да е под притисок за нешто за што не е подготвена.

Наместо тоа, сфатете ги работите бавно и дајте ѝ го времето и просторот што ги треба да одлучи дали вредите уште една шанса.

Започнете со случајни состаноци и постепено зголемувајте ги работите, наместо да скокате од 0 на 100 преку ноќ.

Едноставно кажано, одвојте време за да добиете повторно да се запознаете и да изградите доверба.

Ова ќе ви даде шанса и двајцата да бидете сигурни дека сте навистина подготвени за посветена врска.

Очигледно, на овој начин ќе добиете жена назад не е сигурен. Треба да предвидите дека може да има некои нерамнини на патот.

7) Бидете подготвени за неуспеси.

Овој пат можеби нема да биде лесно, особено ако сте ја скршилесрцето претходно со одбивање да се обврзе.

Затоа бидете подготвени за малку напред-назад на патот.

Што значи ова?

Па, можеби ќе имате пријатен состанок и мислите дека работите се одвиваат доста добро, само за да ја повлечете повторно следниот ден.

Или можеби ќе влезете во расправија за нешто ситно и ќе треба да поминете неколку дена да го надоместите тоа.

Неуспесите се нормални, но важно е да не се откажувате кога ќе се случат. Клучот е да се условувате да продолжите да туркате напред, без разлика на се.

Ако ви треба одредено охрабрување, професионален тренер од Relationship Hero може да ви помогне да ја видите ситуацијата од поинаква перспектива.

Тие всушност ми дадоа доволно мотивација да останам на курсот кога се борев да го вратам бившиот.

Погодете што се случи?

На крајот, сите мои напори се исплатија и сега сме во посветена врска.

Затоа, ако се чувствувате изгубено или обесхрабрено, не двоумете се да побарате помош. Кликнете овде за да разговарате со тренерот денес.

8) Не обидувајте се да ја освоите со секс, туку со искрена наклонетост.

Една од најчестите грешки кои момците ја прават кога се обидуваат да победат нивниот поранешен грб го користи сексот како алатка за договарање.

Тие мислат дека ако успеат само да ја одведат во кревет, таа ќе сфати колку и недостигаат и сака да се вратиме заедно.

Но, ова не може да биде подалеку од вистината.

Всушност, обидот да се побединејзиниот грб со секс има за цел само да ја оттурне уште повеќе.

Еве ја работата: жените сакаат да бидат со мажи на кои може да им веруваат и кои се емотивно достапни. Ова се квалитетите кои го прават мажот привлечен и посакуван.

Значи, ако се обидувате да ја вратите назад со секс, испраќате порака дека навистина не сте заинтересирани за посветена врска.

Само се обидувате да ја одведете во кревет.

И тоа воопшто нема да доведе до трајна врска.

Наместо тоа, зошто да не ја обновите романсата со потсетување за убавите моменти што сте ги поминале заедно?

9) Однесете ја на места каде што заедно сте направиле негувани спомени.

За парови кои имале убави спомени за одредено место, враќањето назад може да предизвика среќни емоции од минатото и повторно да го разгори пламенот на љубовта.

Ова може да биде насекаде од вашиот омилен ресторан до местото каде што сте го имале првиот бакнеж. Или може да биде едноставно како кафулето во кое одевте или паркот каде што сте имале трет состанок.

Покрај тоа, можете да се обидете да правите работи што некогаш сте ги правеле заедно, како гледање филм или играње игра.

Клучот е да се фокусирате на позитивните искуства што сте ги споделиле и колку е пријатно чувството да се биде заедно. Клучот е да создадете нови спомени кои се исто толку среќни и романтични како и старите.

Со повторното поврзување со вашата дама на емотивно ниво, ќе можете дасоздадете нови спомени кои се подеднакво среќни и романтични како и старите.

Со малку труд, можете да го натерате вашиот бивши повторно да се заљуби во вас.

10) Започнете со да се биде нејзин пријател.

Без разлика што мислат другите луѓе, пријателството е секогаш првиот чекор кон посветена врска.

Треба прво да бидете пријатели пред да можете да бидете што било друго.

И тоа е затоа што пријателството е основата на секоја трајна врска. Лепакот е тој што држи сè заедно.

Размислете: дали повеќе би сакале да бидете со некој кој е вистински ваш пријател или со некој што е само ваш љубовник?

Пријател е некој на кој можете да му верувате , доверете се и потпирајте се на. Те прифаќаат такви какви што си, маани и се. Освен тоа, пријател е некој со кој можете да седите тивко заедно и нема да се чувствувате воопшто непријатно.

Сега, споредете го тоа со љубовник. Љубовник е некој кој се интересира за вас само од физички причини. Тоа е врска вкоренета во многу површни работи.

Одговорот е очигледен, нели?

Биди љубезен пријател и само забавувај се.

И како што правиш , таа ќе почне да те гледа во ново светло. Таа ќе почне да ве гледа како некој што е достоен за нејзината љубов и почит.

11) Разговарајте со нејзиното семејство и пријателите.

Се разбира, да се биде пријател со вашата жена исто така значи да се биде пријател со нејзиното семејство и пријателите.

Тоа покажува дека се грижите не само за неа, туку
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.