17 сигурни знаци дека правилото без контакт работи на вашиот поранешен (и што да правите следно)

17 сигурни знаци дека правилото без контакт работи на вашиот поранешен (и што да правите следно)
Billy Crawford

Содржина

Слушнавте за правилото за контакт и решивте да го испробате?

Но, откако ќе ги прекинете сите контакти со бившиот, како да знаете дека правилото без контакт функционира?

И што треба да правите следно?

Еве листа од 17 сигурни знаци дека правилото без контакт работи на вашиот поранешен.

Ајде да се нурнеме:

1) Станувате фокусирани на вашата благосостојба

Правилото без контакт не само што треба да ви помогне да го вратите бившиот, туку исто така треба да ви помогне да се фокусирате на вашата благосостојба.

Гледате, тоа што сте подалеку од бившиот ви дава време за себе, да се фокусирате на вашите потреби. Тоа ви овозможува да развиете нови хоби и интереси и да стекнете нови пријатели.

  • Можеби ќе се најдете како размислувате за вашето здравје. Почнувате да се храните поздраво и одвојувате време за вежбање.
  • Можете дури и да се најдете како поминувате повеќе време надвор и уживате во долгите прошетки во природа.
  • Што повеќе, се интересирате за вашиот внатрешен добро битие. Почнувате да медитирате и да правите јога.
  • Можете дури и да започнете да одите кај терапевт.

Сè на сè, правилото без контакт дефинитивно функционира ако почнете да се фокусирате на себе.

2) Станувате независни

За време на периодот без контакт, повторно ќе почнете да ја наоѓате вашата независност.

Иако можеби сте биле многу зависни од вашите бивши за време на врската, сега сфаќате дека не ви требаат за да преживеете.

Можете да излезете и да уживатеи пикање.

Па, што можете да направите?

Најдоброто нешто е да испратите порака и да не им се јавите веднаш. "Здраво, што има? Се сеќавате ли како се викаше тоа ноќевање со појадок во Шкотска во кое отидовме пред години? Планирам наскоро патување таму и запомнете дека тоа беше пристојно сместување.“

Во суштина, стапувате во контакт без да му дадете до знаење на бившиот дека ви недостасува или зборувате за вашата врска, едноставно добивате некои информации од нив.

3) Не одговарајте веднаш

Ако бившиот ви испрати порака веднаш, можеби ќе почувствувате нагон веднаш повторно да му испратите порака. НЕ ПРАВИ ТОА.

Можеби ќе се чувствувате возбудени што повторно ќе разговарате со бившиот и сте во искушение да почнете да пишувате пораки напред-назад, но тоа би можело да го компромитира целиот период без контакт.

Значи, наместо тоа, почекајте неколку часа, па дури и до следниот ден. Играј го кул.

Верувај ми, не сакаш да изгледаш очајно после целиот напор што си го вложил досега.

Вашиот следен текст може да биде нешто како: „О, да, благодарам . Не можев да се сетам на името, но знаев дека е нешто поврзано со овци 🙂 Долго време не гледам, како е животот?

Сега, бившиот треба да те праша за твојот живот и ќе направиш мал разговор оди.

4) Не се емотивни

Не дозволувај бившиот да знае колку ти недостига. Не прашувајте дали излегуваат со некого. Чувајте ја конверзијата случајна. Ништо сериозно, ништо негативно.Само забава и светлина.

5) Како нив, ако сакаат да се состанеме на кафе

Откако повторно ќе почнете да разговарате со бившиот, сакате да почнете да размислувате да ги преземете работите на следното ниво и средба лично.

Звучи добро нели?

Само имајте на ум дека ова ќе поминат неколку денови или дури недели по првиот текст што ќе им го испратите. Нема потреба да брзате, видете како оди испраќањето пораки.

Прашајте ги дали сакаат да се напијат кафе или брз ручек еден ден. Не заборавајте да бидете кул и лежерни. Само случајно се среќавате за да ги достигнете старите пријатели, ништо повеќе.

6) Запознајте го вашиот поранешен

Да влезете, не треба да очекувате ништо од овој состанок.

Вие сте само двајца кои се среќаваат за да се израмнат. Не сте таму за да зборувате за минатото и што тргнало наопаку. Не сте таму за да им кажете колку ви недостигаат и дека сакате да се вратат назад.

За да поентирате, вие сте таму за да разговарате за сегашноста!

Кажете им што дозволете им да видат дека сте продолжиле со вашиот живот. Кажете им за некои неверојатни искуства што сте ги имале. Прашајте ги за нивниот живот без да изгледате носливи или премногу љубопитни.

Тоа треба да биде позитивно и забавно искуство. Вашиот поранешен би требало да го остави тој ручек мислејќи колку пропуштаат со тоа што не се со вас.

Земете го од таму...

Сега кога успешно го завршивте периодот без контакт и воспоставивте контактирајте со вашиот поранешен, вие сте навистинскиот пат до помирување.

Но, ако има дел од вас што сè уште сака да знае повеќе, препорачувам да разговарате со вистински советник.

И има една компанија што секогаш на крајот ја препорачувам , Психички извор. Не само што ме воодушевија со нивното точно читање, туку беа и љубезни и ја разбираа мојата ситуација.

Затоа, ако сакате да бидете сигурни дека ги правите работите како што треба, стапете во контакт со надарен советник и земете ја својата иднина во свои раце. Го направив тоа, и оттогаш никогаш не погледнав назад.

Кликнете овде за да добиете сопствено професионално читање за љубовта.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

себе си без да чувствуваш потреба да му се јавиш на бившиот. Уште повеќе, не се чувствувате тажни, осамени или депресивни кога немате слух од него или неа.

Наместо да чекате да ви се јави бившиот, вие почнувате да го насочувате сопствениот живот. Почнувате да се фокусирате на вашата работа и да правите планови за иднината.

3) Високо интуитивен советник го потврдува тоа

Знаците што ги откривам во оваа статија ќе ви дадат добра идеја за тоа дали правилото без контакт работи.

Но, дали би можеле да добиете уште поголема јасност ако разговарате со надарен советник?

Јасно е дека треба да најдете некој кому ќе му верувате. Со толку многу лажни експерти таму, важно е да имате прилично добар BS детектор.

Откако поминав низ неуредно раскинување, неодамна го пробав Psychic Source. Тие ми го дадоа водството што ми требаше во животот, вклучително и со кого треба да бидам.

Всушност бев воодушевен од тоа колку беа љубезни, грижливи и искрено корисни.

Кликни тука за да го добиете вашето сопствено читање за љубовта.

Надарениот советник не само што може да ви каже дали вашиот план да го придобиете вашиот поранешен партнер, туку може да ги открие и сите ваши љубовни можности.

4 ) Чувствувате обновено чувство на самодоверба

Кога вашиот поранешен е далеку од вас, имате време да поработите на вашата самодоверба и да вратите дел од контролата која сте ја почувствувале како изгубена кога вашата врска завршила.

Конечно се чувствувате доволно сигурни за да ги следите своите цели и да се подобритеобласти од вашиот живот кои беа занемарени додека бевте во вашата врска.

И друга работа, почнувате да се радувате на запознавање нови луѓе и да започнете свежо.

Работата е што сега знаете кој си и ти е удобно во своја кожа. Веќе не сте оковани со бившиот и не е важно што мислат за вас.

Не треба да чекате да ви се јави бившиот, бидејќи знаете дека зависи од вас што ќе се случи следно.

5) Бившиот ви испраќа пораки или ви се јавува

Ќе знаете дека правилото без контакти функционира кога ќе почнете да добивате текстуални пораки и телефонски повици од вашиот поранешен.

Сега, ова можеби нема да се случи преку ноќ, но откако ќе помине некое време, вашиот поранешен ќе почне да се прашува што правите и зошто не слушнале за вас.

Фактот дека повторното неподавање, всушност, ќе ги натера да посегнат.

Ова е одлична вест, но мора да бидете силни и да се воздржувате да одговорите на нив во периодот без контакт.

Затоа не одговори на телефон. Не одговарајте на нивните текстови. Го имаш ова!

6) Бившиот контактира на социјалните мрежи

Еве уште еден сигурен знак дека правилото без контакти функционира: вашиот бивш почнува да ги лајкува сите ваши објави и слики на социјалните мрежи медиуми.

Бидејќи со години не ве виделе или слушнале за вас, почнуваат да им недостигате!

Исто така види: Топ 10 особини на навистина елегантна личност

Тие сакаат да го привлечат вашето внимание и ќе се обидат да започнат дијалог со коментирајќи го вашиотобјави.

Одлично! Но, не вклучувај се. Не одговарајте на нивните коментари. Имајте малку самоконтрола и не попуштајте!

Тие малку ќе се вознемират кога ќе видат дека не сте одговориле, но најдоброто нешто е да се држите до правилото без контакт уште некое време .

7) Престанувате да се повредувате и повторно почнувате да уживате во животот

Еден многу важен аспект од правилото без контакт е дека за време на вашето време надвор од бившиот, почнувате да заздравувате.

Според моето искуство, можеби сте биле на многу темно и болно место по раскинувањето или дури и за време на вашата врска.

Но, сега, имате време да се подобрите, да се чувствувате попозитивно и да земете задолжен за вашите емоции. Престанувате да се повредувате и сфаќате дека животот е добар.

Конечно можете да ја видите поволната страна.

8) Ја наоѓате вашата цел

Можеби сте биле премногу фокусирани на врската и бившиот и немавте време да работите на себе. Сега, кога раскинавте и го применивте правилото без контакт, имате цело време во светот да се подобрите себеси.

Што би рекле ако ве прашам која е вашата цел во моментов?

Пред еден месец ќе ги затворев очите и ќе воздивнав. Немав поим.

Последиците од тоа што не ја наоѓате својата цел во животот вклучуваат општо чувство на фрустрација, безволност, незадоволство и чувство дека не сте поврзани со вашето внатрешно јас.

Тоа е тешко е да го вратите бившиот кога не стесе чувствувам синхронизирано.

Научив нов начин да ја откријам мојата цел откако го гледав видеото на ко-основачот на Ideapod, Џастин Браун, за скриената замка да се подобруваш себеси. Тој објаснува дека повеќето луѓе погрешно разбираат како да ја најдат својата цел, користејќи визуелизација и други техники за самопомош.

Сепак, визуелизацијата не е најдобриот начин да ја пронајдете вашата цел. Наместо тоа, има нов начин да се направи тоа што Џастин Браун го научи од поминувањето време со шаман во Бразил.

Откако го гледав видеото, ја открив мојата цел во животот и тоа ги разреши моите чувства на фрустрација и незадоволство. Ова ми помогна да најдам сила да го чекам периодот без контакт и да го вратам мојот поранешен.

9) Твојот поранешен ги прашува твоите пријатели и семејството за тебе

Тоа функционира! Бившиот ќе почне да ги прашува пријателите и семејството за вас.

Тие ќе сакаат да знаат како си правиш, што има ново во твојот живот и дали си продолжил понатаму.

Уште повеќе, тие може случајно да прашаат дали се гледате со некој нов. Изгледа дека не можат да продолжат понатаму затоа што едноставно не можат да престанат да размислуваат за вас.

Заклучокот е дека вашиот поранешен сè уште има силни чувства за вас и дека правилото без контакт им помага да сфатат тоа.

10) Вашиот бивши се појавува на вашите омилени места

Еве уште еден знак: вашиот поранешен почнува да се појавува на сите ваши омилени места.

Ќе бидете надвор со вашите пријатели во вашето омилено кафуле иќе налеташ на нив. Или ќе излезете да јадете во вашиот омилен ресторан и ќе ги видите и таму. Ова ќе биде многу моќен момент кога ќе се соочите лице в лице со личноста која порано била во вашиот живот.

Досега, многу добро!

Ако ви пријдат, дон не ги игнорирај. Бидете љубезни и држете го тоа кратко. Чувајте ја интеракцијата на минимум. Не бидете премногу пријателски расположени. Однесувајте се кул. Направете изговор да побегнете што поскоро. Кажете нешто како: „Морам да одам сега, Мет ме чека“. или „Доцнам на состанок. Мило ми е што те видов“. Оставете ги да сакаат повеќе.

11) Бившиот ви испраќа подароци

Ќе почнете да добивате подароци по пошта од вашиот поранешен. Ова е уште еден знак дека правилото за без контакт функционира.

Тоа може да биде нова книга од вашиот омилен автор или оригинален винил од вашиот број еден бенд во одлична состојба или дури и домашни колачиња. Сè што навистина ќе ви покажат дека им недостигате и дека сè уште се грижат за вас.

Тие во основа велат: „Сè уште те сакам и подготвен сум да направам се што е потребно за да те вратам назад“. Тие посегнуваат на кој било начин на кој тие знаат.

12) Вашиот поранешен објави тажна објава на социјалните мрежи за раскинувањето

Знаете дека правилото за без контакт функционира затоа што вашиот поранешен се чувствува отфрлен.

Вашиот бивш почнува да објавува објави на социјалните мрежи дека се чувствува осамено или тажно затоа што веќе не сте во нивниот живот.

Тие дури може да објавуваатнешто за тоа колку им недостигате.

Може да почнат да ги отфрлаат пријателите со луѓето кои се дел од вашиот живот и да ги отстранат сите ваши фотографии од нивните онлајн профили. Ова е знак дека тие не можат да ве преболат и дека им е многу тешко да продолжат понатаму, исто како што предвидуваше правилото без контакт.

Претходно, спомнав колку ми помогнаа советниците во Psychic Source кога јас се соочуваше со тешкотии во животот.

Иако има многу што можеме да научиме за ситуацијата од вакви статии, ништо навистина не може да се спореди со примање персонализирано читање од надарена личност.

Од давање јасност за ситуацијата да ве поддржат додека донесувате одлуки кои ќе ви го променат животот, овие советници ќе ве поттикнат да донесувате одлуки со доверба.

Кликнете овде за да го добиете вашето персонализирано читање.

Исто така види: 15 навредливи работи што никогаш не треба да ги кажувате во врска (целосен водич)

13) Вашиот поранешен започнува да ви испраќа лути пораки

Чувствувајќи се фрустрирано и игнорирано, дури и заборавено, вашиот бивш ќе почне да ви испраќа лути пораки.

Ќе се вознемират и ќе ве викаат или ќе ви кажат дека сте игнорирале нив.

Тие ќе кажат сè, дури и ќе ве обвинат за сè што тргна наопаку, затоа што се чувствуваат

повредени и се обидуваат да привлечат внимание - и еј, дури и негативното внимание е внимание .

Не грижете се, сето ова е дел од процесот!

Штом ќе се оладат, веројатно ќе зажалат што напишале и ќе се извинат. Поентата е дека ниеден контакт не работи.

14) Вашиот поранешен е повеќеодговора после никаков контакт

По завршувањето на периодот без контакт, ќе откриете дека вашиот поранешен ненадејно реагира повеќе.

Можеби не биле премногу желни да разговараат со вас или да одговорат на вашите пораки кога првпат раскинавте, но откако решивте да го испробате правилото без контакт, сè е поинаку.

Добрата вест е што сега тие брзо одговараат како да се плашат од тоа повторно ќе молчиш.

Јасно е дека просторот и времето што ги имавте далеку еден од друг ги натера да сфатат колку е празен нивниот живот без вас.

15) Слушате дека вашиот поранешен не е Не се снаоѓам добро без тебе

Заедничките познанства ви кажуваат дека на вашиот бивш не му оди во ваше отсуство.

Тие изгубиле тежина и се депресивни.

0>Раскинувањето силно те погоди, но сега масите се свртеа и не разговараш со нив, а тие чувствуваат болка и одбивање.

Ова е уште еден (иако не толку убав) знак дека правилото за контакт работи на вашиот поранешен.

16) Вашиот поранешен бара прошка

Кога повторно ќе го контактирате, ќе забележите забележителна промена во тонот.

Тие ќе бидат поучтиви и искрено жалат за начинот на кој се однесуваа со вас.

Можеби ќе побараат прошка, што е сигурен знак дека вашиот поранешен сè уште има силни чувства кон вас и сака да ги одведе работите на следното ниво.

17) Вашиот поранешен сака повторно да се собереме

Конечно, крајниот знак дека правилото без контакт еРаботата е кога вашиот бивш ќе се запознае со повторното здружување.

Разделеното време ги натера да сфатат дека раскинувањето било грешка. Им недостигате.

Ќе ви кажат дека навистина сакаат да успеат.

Ова е причината зошто е важно да му дадете простор и време на бившиот подалеку од вас. Откако ќе заврши периодот на контакт, тие ќе се вратат ползејќи кај вас и ќе ги признаат своите грешки.

Што да направите следно

Сега кога знаете дека правилото без контакт функционираше, ајде да погледнеме што да правите следно.

1) Имајте моќен и самоуверен начин на размислување да се движите напред

За време на периодот без контакт, се чувствував неверојатно да се вратиш под контрола на твојот живот.

Иако примената на правилото беше навистина тешко на почетокот, фактот што го направивте покажува дека имате многу моќен начин на размислување и дека сте подготвени да направите се што е потребно за да ги добиете резултатите што ги сакате од врската.

2) Контактирајте со бившиот

Сега, кога периодот без контакт е завршен, не се враќајте на емотивната и љубоморна верзија што бевте претходно.

Вашиот поранешен треба да го види тоа вие имате контрола и дека сте продолжиле со вашиот живот - тие не сакаат да видат нервозен удар.

Периодот без контакт е завршен, па време е да воспоставите позитивна комуникација.

Важно е да не се сретнете како сиромашни и прилепени.

Вашиот поранешен треба да види дека го живеете својот живот, дека сте среќни и дека не седите дома и мачкате
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.