15 начини да го пронајдете вашиот вистински идентитет (и да го откриете вистинскиот вас)

15 начини да го пронајдете вашиот вистински идентитет (и да го откриете вистинскиот вас)
Billy Crawford

Ако сте како повеќето луѓе, имате многу прашања за вашиот идентитет. Зошто?

Бидејќи идентитетот е сложена тема.

Повеќето луѓе мислат на идентитетот како на поединечни делови од нашата личност што ги составуваме за да создадеме целина.

Можете Чувствувајте се како да не се вклопувате во ниту една од полињата што доаѓаат со тоа да се биде „нормален“ човек. Можеби се чувствувате како да не знаете кој сте или што ве прави единствени.

Дали ова звучи како вас?

Во оваа објава, ќе истражиме 15 начини како да пронајдете вашиот вистински идентитет и откријте го вистинскиот вас.

Ќе истражиме и како овие идентитети можат да ви помогнат да најдете среќа, смисла и цел во животот.

15 докажани начини да го откриете вашето вистинско јас

1) Најдете ја вашата цел во животот

Дали некогаш сте се запрашале зошто сте тука?

Дали знаете која е вашата вистинска цел во животот?

Ако не, тогаш е време да дознаете.

Верувале или не, сите ние имаме цел во животот. Тоа е нашата причина да бидеме тука, и сите ние имаме моќ да избереме што е тоа. Можеби не сте свесни за тоа, но веќе имате цел. Едноставно, никогаш порано не сте престанале да размислувате за тоа.

Вашата цел може да биде нешто како да им помагате на луѓето кои имаат потреба, да бидете одличен писател или да бидете тренер. Што и да е, треба да откриете која е вашата лична цел пред да можете вистински да го пронајдете вашиот идентитет.

Вистината е, целта е она што е најмногупредност. И кога ќе го направите ова, ќе можете да донесувате подобри одлуки и да преземате поефективни активности.

Па што можете да направите за да бидете верни на себе?

Започнете со себе. Престанете да барате надворешни поправки за да го средите вашиот живот, длабоко во себе, знаете дека ова не функционира.

И тоа е затоа што додека не погледнете во себе и не ја ослободите вашата лична моќ, никогаш нема да најдете задоволство и исполнетост го бараш.

Ова го научив од шаманот Руда Ианд. Неговата животна мисија е да им помогне на луѓето да ја вратат рамнотежата во нивните животи и да ја отклучат нивната креативност и потенцијал. Тој има неверојатен пристап кој ги комбинира античките шамански техники со модерниот пресврт.

Во своето одлично бесплатно видео, Руда објаснува ефективни методи за да станете вашето вистинско јас.

Значи, ако сакате да изградете подобар однос со себе, отклучете го вашиот бескраен потенцијал и ставете ја страста во срцето на сè што правите, започнете сега со проверка на неговите вистински совети.

Еве повторно линк до бесплатното видео.

7) Поставете цели што ги одразуваат вашите вредности и страсти

Ако има нешто што можам да кажам за луѓето кои ги живеат своите соништа, тоа е дека тие не поставуваат цели што не ги одразуваат нивните вредности и страсти.

Тие знаат дека ако постават цели што се спротивни на нивните вредности, ќе биде невозможно да ги постигнат бидејќи нема да можат да ја одржат потребната мотивацијаза да ги постигнете.

И затоа треба да знаете кои се вашите вредности за да можете да ги поставите вашите цели во согласност со нив. Бидејќи кога го правите ова, тоа ќе ви овозможи да станете помотивирани и попосветени на постигнување на тие цели.

Кога го правите ова, ќе ви овозможи да имате поголеми шанси да успеете во вашиот живот. Затоа што ако успеете, тоа значи дека вашите вредности се исполнети и исполнети затоа што сте ги постигнале.

Ова е причината зошто е толку важно да се познавате себеси. Тоа е затоа што кога ќе се познавате себеси, ќе можете да го искористите тоа знаење во ваша корист. И кога ќе го направите ова, ќе можете да донесувате подобри одлуки и да преземате поефективни активности.

Па, што можете да направите за да бидете верни на себе?

Еве што: поставете цели што се одразуваат вашите вредности и страсти со тоа што сте свесни каде се наоѓа вашето срце во однос на она што навистина е најважно во вашиот живот.

Знам дека ова звучи едноставно, но тоа е принцип што често се занемарува во животот. И ова е причината зошто треба да започнете сега со преземање на квизот подолу и да се запознаете себеси.

8) Ослободете се од токсичните луѓе од вашиот живот

Дали има луѓе во вашиот живот кои постојано те спуштам? Дали има луѓе кои се обидуваат да ги саботираат сите добри работи што ги правите?

Ако е така, треба да се ослободите од нив. Затоа што кога сте покрај такви луѓе, тоа ви ја троши целата енергија. И кога тоа ќе се случи,тоа ви го отежнува успехот во животот.

Наместо тоа, размислете за луѓето во вашиот живот од кои можете да научите и кои ве поддржуваат. Затоа што кога сте во близина на вакви луѓе, полесно ви е да успеете во животот.

Трикот е да најдете нови луѓе кои ќе ги поддржат вашите цели и ќе направат да се чувствувате мотивирани и инспирирани. И кога тоа ќе се случи, ќе ви овозможи да успеете во животот.

А кога ќе го направите ова, ќе ви овозможи да имате поголеми шанси да успеете во вашиот живот. Затоа што ако успеете, тоа значи дека вашите вредности се исполнети и исполнети затоа што сте ги постигнале.

Колку и да звучи едноставно.

9) Живејте во моментот

Дали некогаш сте ја слушнале изреката „Живеј во моментот“?

Па, знам дека ова изгледа како невозможна задача. Но, тоа не е. Затоа што кога живеете во моментот, можете повеќе да уживате во животот. И кога тоа ќе се случи, ќе бидете посреќни и посигурни за вашата иднина.

Но, зошто живеењето овде и сега е важно за откривање на вашиот идентитет?

Ќе ве пуштам да влезете на тајна: тоа е затоа што кога живеете во сегашниот момент, можете да донесувате подобри одлуки. И кога тоа ќе се случи, тоа ќе ја направи сета разлика во вашиот иден успех.

И кога тоа ќе се случи, одеднаш признавате кои сте навистина.

Па повторно, зошто живеете во моментот толку важно?

Бидејќи тоа е еден однајефикасните начини на кои можете да го откриете вашиот идентитет. И кога тоа ќе се случи, ќе ви овозможи да успеете во животот со донесување подобри одлуки и преземање поефективни активности.

Но, што можете да направите за да живеете во сегашноста? Дозволете ми да објаснам.

Бидете свесни како минатите настани влијаеле на вашата сегашност, со тоа што ќе се сеќавате на нив. И кога тоа ќе се случи, ќе ви овозможи да имате поголеми шанси да го пронајдете вашиот вистински идентитет.

10) Отклучете го вашиот скриен потенцијал

Дозволете ми да погодам.

Не знаеш ни каде одиш. Вие дури и не знаете каков потенцијал поседувате.

И тоа е во ред. Затоа што ако никогаш не знаете каде одите, тогаш ќе можете да го откриете вашиот вистински идентитет со донесување одлуки кои се во согласност со вашите вредности.

Отклучувањето на вашиот скриен потенцијал е одличен совет за откривање на вашиот вистински себе. Затоа што кога ќе го отклучите вашиот скриен потенцијал, тоа ќе ви овозможи да имате поголеми шанси да успеете во животот.

Што е потребно за да изградите живот исполнет со возбудливи можности и авантури поттикнати од страст?

0>Повеќето од нас се надеваат на таков живот, но се чувствуваме заглавени, неспособни да ги постигнеме целите што посакувавме да ги поставиме на почетокот на секоја година.

Се чувствував на ист начин додека не учествував во Life Journal . Создаден од учителката и животен тренер Жанет Браун, ова беше крајниот повик за будење што ми требаше за да престанам да сонувам и да почнам да земамакција.

Кликнете овде за да дознаете повеќе за Life Journal.

Значи, што ги прави упатствата на Jeanette поефективни од другите програми за само-развој?

Тоа е едноставно:

Jeanette создаде уникатен начин да ве стави во контрола на вашиот живот.

Таа не е заинтересирана да ви каже како да го живеете вашиот живот. Наместо тоа, таа ќе ви даде доживотни алатки кои ќе ви помогнат да ги постигнете сите ваши цели, задржувајќи го фокусот на она за што сте страсни.

И тоа е она што го прави Life Journal толку моќен.

Ако сте подготвени да започнете да го живеете животот за кој отсекогаш сте сонувале, треба да ги погледнете советите на Жанет. Кој знае, денес може да биде првиот ден од вашиот нов живот.

Еве ја врската уште еднаш.

11) Најдете ја вашата страст (и правете го она што го сакате)

Кој друг сака да знае друга вистина за откривање на нивниот вистински идентитет?

Па, оваа тајна е во пронаоѓањето на вашата страст.

Страста е горивото што го одржува вашиот живот да се движи напред. Тоа е она што прави да се чувствувате живи.

А кога ќе ја пронајдете вашата страст, тоа ќе ви овозможи да имате поголеми шанси да успеете во животот.

Повеќето од нас се премногу зафатени со обидот да постигнеме успех да ги пронајдеме нашите страсти. Лесно е да се фатите во трката со стаорци и да заборавите што е навистина важно во животот.

Но, ако сакате да го откриете вашиот вистински идентитет, треба да ја пронајдете вашата страст и да го правите она што го сакате. Затоа што кога ќе ја пронајдете вашата страст, таа ќе бидеви дозволуваат да имате поголеми шанси за успех во животот.

Добрата вест е дека не треба да бидете експерт за да ја пронајдете вашата страст. Сè што ви треба е малку креативност и желба.

И токму затоа треба да знаете што сакате. Ако не знаете што е тоа, никогаш нема да можете да го најдете. И ако не знаете што сакате, вашиот живот ќе биде исполнет со конфузија и незадоволство.

Значи, знаете што ќе правите веднаш откако ќе го прочитате ова?

Одете и пронајдете ја вашата страст. На крајот на краиштата, не сакате да живеете живот што не ве прави среќни.

12) Престанете да се грижите за тоа што другите луѓе мислат за вас

Еве нешто што никогаш не сум го сфатил пред да откријам мојот вистински идентитет:

Порано поминував многу време грижејќи се за тоа што мислат другите за мене. Би поминал часови размислувајќи за тоа како би можел да се подобрам и да се направам попривлечна за другите.

И што е уште полошо, дури би отишла дотаму што ќе го сменам својот изглед и ќе се шминкам само за да изгледам добро пред себе од другите луѓе.

Тоа не е таков каков што сакам да бидам, но мислев дека другите сакаат да бидам.

Но, кога го открив мојот вистински идентитет , сето тоа се промени.

Веќе не морав да се грижам за тоа што мислат другите за мене. Затоа што, ако знаете кои сте навистина, нема потреба да се грижите за штодругите мислат.

Факт: ако знаете кои сте навистина, нема потреба да се грижите за тоа што мислат другите.

13) Не слушајте го вашиот внатрешен критичар

Замислете како би било кога би можеле да се ослободите од внатрешната критика во вашата глава.

Вашиот внатрешен критичар е гласот во вашата глава кој ви кажува дека не сте доволно добри и дека треба да се чувствуваш лошо за себе. Тоа е гласот што ви кажува да правите работи само затоа што другите луѓе ги прават.

Но, ако знаете кои сте навистина, нема потреба вашиот внатрешен критичар да го контролира вашиот живот. Затоа што, кога знаете кои сте навистина, станува очигледно што има смисла, а што нема смисла.

А кога станува збор за донесување одлуки, ова е огромна придобивка бидејќи тоа значи дека не треба повеќе да се грижите за тоа што мислат другите луѓе.

Зошто го велам ова?

Бидејќи, ако знаете кои сте навистина, очигледно е што има смисла, а што не. Но, ако слушате некој глас што ве критикува, секогаш ќе бидете несигурни и збунети.

14) Престанете да се споредувате со другите

Размислете за тоа. Кога последен пат сте се споредиле со некого?

Се обложувам дека тоа не било одамна. И затоа ќе ве прашам нешто:

Дали постојано се обидувате да живеете според стандардите на другите луѓе?

Ако сте, тогаш треба да знаетенешто:

Споредбата е губење време. Имате свој сет на стандарди и свој сет на вредности. И тоа е сè што е важно. Зошто?

Одговорот е едноставен: никој не може да ги исполни вашите стандарди и вредности, дури ни некој толку неверојатен како вие. Затоа престанете да се грижите за тоа што прават другите луѓе.

Во ред е да се биде поинаков, и во ред е да се прават грешки.

Важно е да продолжите да одите напред - никој не може да живее според твоите стандарди и вредности, дури ни некој толку неверојатен како тебе. И на тој начин, наскоро ќе сфатите дека веќе сте го пронашле своето скриено јас.

15) Барајте смисла во односите

Што е тоа што го цените во вашите врски?

Признајте го тоа. Уживате во интеракција со луѓе кои ви помагаат добро да се забавувате. Но, ако сакате да го пронајдете своето вистинско јас, тогаш треба да бидете сигурни дека ќе комуницирате со луѓе кои ви помагаат да најдете смисла во вашиот живот.

Според моето искуство, единствените луѓе кои можат да ви помогнат да најдете смисла во вашиот живот се оние кои имаат вистински интерес да ви помогнат да успеете.

И токму затоа треба да се обидете да барате смисла во сите ваши врски.

Само обидете се да ги процените вашите моментални врски и запрашајте се:

Исто така види: 15 духовни знаци дека вашиот живот се движи кон позитивна промена
 • Колку уживам во односите што ги имам со овие луѓе?
 • И колку тие ми помагаат да најдам смисла во мојот живот?

Значи, ако сакате да го пронајдете своето вистинско јас, тогашослободете се од луѓето кои не се грижат да најдат смисла во вашиот живот. Затоа што кога се сведува на тоа, тие само ве користат за свои цели.

Разбудете го вашето вистинско јас

Ајде да резимираме.

Кога ќе почнете да го наоѓате вашето вистински идентитет, тоа ќе биде тежок процес. Веројатно ќе мора да ги оставите сите проценки и очекувања на светот зад себе.

Ќе мора да се откажете од сите работи што биле важни во вашиот живот и да прифатите кој сте сега.

И да, тоа е точно, не е лесно да се пронајде вашиот вистински идентитет. Потребно е време и труд.

Исто така види: Што е шаманско здив и како се користи?

Но, кога конечно ќе откриете кој сте, тоа може да значи многу различни работи. Може да бидете среќни и задоволни со идентитетот што ви е даден, или можеби сакате да истражите нови можности.

Накратко, пронаоѓањето на вашето вистинско јас е процес на откривање кој сте, а не само што ти правиш. Значи, ако сакате да го пронајдете своето скриено јас, тогаш обидете се да откриете кои сте навистина.

важно за вас во животот. Тоа е она што ве тера да станете од кревет наутро и да ги следите целите што си ги поставивте.

Кога имате силно чувство за цел, тоа му дава смисла и насока на вашиот живот. Тоа ви помага да поставите цели кои се важни за вас, наместо цели за кои општеството вели дека се важни (како да заработите многу пари или да бидете славни).

Но, како можете да ја откриете вашата цел во животот?

0>Откривањето на вашата цел бара да стапите во контакт со себе. Треба да размислите за вашите вредности, страсти и желби.

 • Што сакате од животот?
 • Што ве прави среќни?
 • Зошто сте тука?
 • Која е вашата цел?

Обидете се да размислите за вашата цел во животот и запишете ја. Можете исто така да запишете која не е вашата цел.

Откако ќе ја откриете вашата цел, можете да почнете да ја живеете. Ќе можете да се пронајдете себеси и вашиот идентитет бидејќи ќе живеете за нешто поголемо од себе.

На тој начин ќе стапите во контакт со себе и ќе откриете кои сте навистина.

4>2) Станете во контакт со вашите вредности

За да се пронајдете себеси, треба да стапите во контакт со вашите вредности.

Кои се вашите вредности? Тие се верувањата кои управуваат со тоа како го живеете вашиот живот. Тие се нештата што ви се најважни и ги водат вашите избори и одлуки.

Но, погодете што?

Шансите се дека дури и не знаете што иматевредности се.

Тоа е затоа што често не сме свесни кои се нашите вредности. Не сфаќаме дека ги имаме или дека воопшто постојат. Ние ги живееме нашите животи врз основа на она што другите го ценат, а не на она што ние самите го цениме.

Но, ако сакате да откриете кои сте навистина, тогаш треба да стапите во контакт со вашите сопствени вредности и да почнете да живеете според нив .

Како можете да го направите тоа?

Можете да започнете со одговарање на следниве прашања:

 • Што сметате дека е важно во животот?
 • Што навистина е важно за вас?
 • Што би го направило вашиот живот подобар?
 • Што би го направило светот подобро место?

Откако ќе одговорите на овие прашања, можете да почнете да живеете според вашите вредности. Можете да се пронајдете себеси и вашиот идентитет живеејќи според она што ви е најважно.

Зошто го велам ова?

Бидејќи сите ги имаме, но често не размислуваме за нив на свесно ниво. И длабоко во себе, знаете дека ова е вистина.

Вашите вредности имаат голема моќ за тоа каква личност сте и што ве прави среќни. Сепак, ви кажувам.

Понекогаш не можеме да го откриеме нашето внатрешно јас затоа што сме опкружени со општествени норми и притисоци. Толку сме фокусирани на тоа што другите луѓе го ценат и што мислат дека е важно што забораваме на нашите сопствени вредности.

Но, што ако можеш да откриеш кои си навистина, да стапиш во контакт со твоите вредности и да започнеш живеејќи според нив?

Вистината е,повеќето од нас никогаш не сфаќаат колкава моќ и потенцијал лежи во нас.

Ние стануваме заглавени од континуираното условување од општеството, медиумите, нашиот образовен систем и многу повеќе.

Резултатот?

Реалноста што ја создаваме се одвојува од реалноста што живее во нашата свест.

Ова (и многу повеќе) го научив од светски познатиот шаман Руда Ианде. Во ова одлично бесплатно видео, Руда објаснува како можете да ги подигнете менталните синџири и да се вратите во суштината на вашето битие.

Со претпазливост - Руда не е вашиот типичен шаман.

Тој не прави убава слика или никнува токсична позитивност како што прават многу други гуруа.

Наместо тоа, тој ќе ве принуди да погледнете навнатре и да се соочите со демоните внатре. Тоа е моќен пристап, но кој функционира.

Значи, ако сте подготвени да го направите овој прв чекор и да ги усогласите вашите соништа со вашата реалност, нема подобро место за почеток отколку со уникатната техника на Руда

Еве повторно линк до бесплатното видео.

3) Идентификувајте ги вашите силни и слаби страни

 • Дали знаете која е вашата најголема слабост?
 • Дали сте вие запознаени со вашите моќи?
 • Дали знаете во што сте добри?

Вистината е дека повеќето од нас не знаат. Не можеме ни да одговориме на овие едноставни прашања. Зошто?

Тоа е затоа што често ги занемаруваме нашите слабости. Се фокусираме на нашите силни страни и забораваме на областите каде што треба да се подобриме.

Ова е големогрешка затоа што предизвикува да живееме во фантастичен свет кој не постои во реалноста.

Сите ние имаме јаки и слаби страни, но клучот е да ги идентификуваме за да можеме да работиме на подобрување на себеси. Во спротивно, вие само живеете во заблуда - и тоа нема да направи ништо за вашата севкупна благосостојба или успех.

Но, што ако не знаете кои се вашите силни и слаби страни?

Не грижете се бидејќи повеќето луѓе немаат.

Можеби имаат нејасна идеја, но немаат јасност и специфичност.

Тие не знаат кои вештини треба да ги подобрат и во кои се добри. Тие не разбираат како вештините што ги имаат може да им помогнат да ги постигнат своите цели. Тие едноставно не знаат доволно за себе за да направат нешто значајно со нивните животи.

Дали ова звучи како вас?

Ако ова сте вие, тогаш е време да го промените тоа. Време е да откриете што ве тера да штиклирате и кој е вашиот вистински потенцијал.

Време е да се разберете себеси на подлабоко ниво од кога било досега, за да можете да започнете да преземате акција за остварување на вашите соништа. 0>Па, како да ги идентификувате вашите најголеми силни и слаби страни?

Понекогаш се што треба да направите е да си поставите неколку прашања.

На пример, кои се работите со кои постојано се борите ? Што одолговлекуваш? Кои области од вашиот живот ги избегнувате?

Кои се работите што прават да се чувствувате непријатно илисе плашиш?

Сите овие се одлични прашања што треба да си ги поставите затоа што ќе ви помогнат да идентификувате кои се вашите слабости. Потоа можете да креирате акционен план за да ги надминете и да се подобрите во тие области.

Од друга страна, ако има работи што лесно ви доаѓаат и што уживате да ги правите, тогаш тие веројатно се вашите силни страни . Идентификувањето на овие исто така ќе помогне бидејќи ќе ви даде насока на која треба да се фокусирате кога се обидувате да се подобрите.

Значи, ако сакате да извлечете максимум од вашиот живот, тогаш мора да ги идентификувате вашите силни и слаби страни . Тоа е единствениот начин да се живее со цел и да се направи вистинска разлика во светот.

4) Ослободете се од лажните верувања и негативните шеми на размислување

Дали некогаш се чувствувате дека нешто не е во право со твојот живот? Дека има толку многу работи што недостасуваат? Дека има нешто повеќе што треба да правите со вашиот живот?

Дали некогаш сте се чувствувале вака и не сте знаеле што е проблемот?

Ако е така, тогаш можеби сте лажни верувања и шеми на негативни мисли кои ве кочат.

Ова се штетни верувања што ги носите уште од детството. Тие обично произлегуваат од искуства во вашето минато - трауми, отфрлања, неуспеси и слично. Овие искуства доведоа до самоограничувачки верувања за себе и за вашата способност да го правите она што го сакате во животот.

Тие не се вистинити,но тие се чувствуваат како да се затоа што сè уште не сте работеле на нив. И поради тоа, тие работат против вас со тоа што ве спречуваат да го правите она што е потребно за да живеете успешен живот.

Што се лажни верувања?

Лажните верувања се ограничувачки верувања кои не се вистинити. Тие обично се создаваат од минати искуства кои ве навеле да верувате дека не можете да правите одредени работи.

Примери на лажни верувања:

 • „Не сум доволно добар за да ги постигнувам моите цели.”
 • „Не заслужувам да бидам среќен.”
 • „Никој не се грижи за мене.”
 • „Не можам да направам ништо без одобрувањето на другите.”
 • „Не сум доволно добар.”
 • „Не ги заслужувам работите што ги сакам во животот.“
 • Луѓето секогаш ќе изневери ме на крајот.”

Ако некое од овие ви звучи познато, тогаш носите некои лажни верувања.

Како лажните верувања ве спречуваат?

Лажните верувања се како објективот низ кој го гледате светот. И ако оваа леќа е валкана и полна со гребнатини, тогаш ќе ја искриви и ограничи вашата визија за она што е можно во вашиот живот.

Ова ќе ве натера да се ограничите себеси и вашите постапки бидејќи ќе бидете премногу зафатени со обидот за да го избегнете она што мислите дека може да се случи ако не го направите тоа. И поради ова, ќе ви биде потешко да ги постигнете своите цели, да го постигнете животот што го сакате и да го откриете вашиот вистински идентитет.

5) Бидете автентично јас околу другите

Имајте некогаш сте се запрашале штотоа е како да си ти?

Ако сте, тогаш веќе сте го направиле првиот чекор кон пронаоѓање на вашето вистинско јас. А ако не сте, тогаш можеби е време да го направите тоа.

Бидејќи кога знаете кој сте, на другите ќе им биде полесно да го видат вистинскиот вас. Ќе им биде полесно да го видат вашиот вистински идентитет затоа што ќе знаат со кого си имаат работа.

И со тоа што ќе бидете свои околу другите, ќе им дозволите на другите да видат што ве прави посебни и уникатни. Тоа ќе им даде поглед на вистинскиот вас и ќе им овозможи да се поврзат со вистинската личност што се крие под вашата лажна маска.

Едноставната вистина е, кога ќе знаете кој сте, тогаш ќе им биде полесно да се изразувате околу другите.

Нема да морате да се грижите што мислат другите за вас или дали им се допаѓа вистинската вас. И кога тоа ќе се случи, ќе ви ја даде самодовербата и слободата што им е потребна за луѓето да го видат вистинскиот вас.

Но, што е потребно за да го пронајдам моето автентично јас?

Одговорот можеби да ве изненади.

Можеби изгледа како многу, но вистината е дека е поедноставно отколку што мислите.

Сè што треба да направите е да бидете свои. Сè што треба да направите е да се отворите и да дозволите другите да го видат вистинскиот вас. И кога тоа ќе се случи, луѓето ќе можат да го видат вистинскиот тебе онаков каков што навистина си и да се поврзат со вистинската личност што се крие под твојата лажна маска.

Значи, ако има нешто што можам да те оставамсо денес е ова: Бидете свои околу другите и оставете ги да видат кои сте навистина. Затоа што кога ќе го направат тоа, тие ќе можат да се поврзат со вистинската вас и да ја видат вистинската личност што се крие под вашата лажна маска.

И кога тоа ќе се случи, ќе можете да се изразите на начини на кои вие никогаш порано не сум можел.

6) Бидете верни на себе

За да го откриете вашето вистинско јас, треба да бидете верни на себе.

Ако не „Знаеш кој си, па кој ќе знае?

Па, во што е тајната?

Треба да знаеш што те прави уникатен и посебен за да можеш да научиш како да ги користиш тие квалитети на своето предност. Треба да знаете што ве прави поразличен од сите други за луѓето да го видат вистинскиот вас.

Треба да знаете како да ги користите вашите разлики како сила наместо слабост. А за да го направите ова, треба да знаете кој сте и што ве прави поразличен од сите други.

Ова е причината зошто е важно да се познавате себеси и да бидете верни на себе. Тоа е важно затоа што ќе ви овозможи да бидете посигурни и поудобни со тоа што сте и правецот во кој се движи вашиот живот.

А кога ќе знаете каде оди вашиот живот, ќе можете да заработите повеќе сигурни одлуки и преземајте поефективни активности.

Ова е причината зошто е толку важно да се познавате себеси. Тоа е затоа што кога ќе се запознаете себеси, ќе можете да го искористите тоа знаење за себе
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.