На вашата поранешна девојка и е топло и ладно? 10 начини да одговорите (практичен водич)

На вашата поранешна девојка и е топло и ладно? 10 начини да одговорите (практичен водич)
Billy Crawford

Содржина

Што е со твојата поранешна девојка?

Еден ден таа е над вас, бара да поминува време со вас и да ви каже колку и недостасува вашето друштво. Потоа следниот ден и е толку ладно што едвај можеш да издржиш.

Како можете да одговорите на тоа?

Еве неколку совети за тоа што да правите кога на вашата поранешна девојка и е топло и ладно, во зависност од тоа што сакате да постигнете:

Како да и одговорите на вашата поранешна девојка ако ја сакате назад?

1) Погрижете се да ги контролирате вашите емоции

Замислете ја вашата поранешна девојка како да вози тобоган. Таа оди горе-долу, горе-долу, во зависност од нејзиното расположение.

Но, ако ја сакате назад, не можете да ја следите. Не можете да ја бркате, одејќи горе-долу со неа.

Наместо тоа, најдобрата идеја би била вие да стекнете целосна контрола над вашите емоции. Да бидам попрецизен, да останете на рамномерен јазик во секое време.

Па, кога таа ќе ве лади, како реагирате? Како да не ти пречи.

Не дозволувајте да ве привлече фактот дека таа е ладна кон вас. Не дозволувајте тоа да ве навлече емотивно. Само продолжете да го правите она што го правевте: да работите напорно и да се забавувате во животот.

Зошто функционира ова?

Основачот на Champions of Men Френки Кола објаснува:

“ Од женска гледна точка, жената ја гледа силата што ја одржувате дури и кога ќе и ја одземе потврдата... и сега кога ќе се врати кај вас ќе ве гледа како посилна иза да продолжите, не сакате да играте игри со неа. Сакате да бидете што е можно појасни и директни.

На овој начин, вашата поранешна девојка точно ќе знае што се случува и нема да чувствува дека има простор за забуна околу вашите чувства кон неа.

Сепак, обидете се да не бидете груби или злобни кога и кажувате што и да имате да кажете. Само бидете директни, искрени и до крај со вашите зборови.

Не прифаќајте го повикот за плен на вашата поранешна девојка

Слушајте, ако не сакате да се вратите заедно со бившиот девојка, не сакаш да го прифатиш ни нејзиниот повик за плен.

Толку е едноставно.

Можеби се чувствуваш во искушение да го сториш тоа затоа што си само човек. Сепак, можеби нема да одговара на вашата цел.

Гледате, ако се случи еднаш, веројатно ќе се повтори. И ако тоа се случи повторно, тогаш таа сигурно ќе се заложи за врска меѓу вас двајца!

Или, кој знае, можеби повторно ќе се залади и ќе ги повреди вашите чувства.

Затоа, не мешајте ја страста со љубовта и не мешајте повици за плен со љубов само затоа што вашиот поранешен ви ги испраќа тие сигнали.

Запомнете, ако не сакате да се вратиш заедно со неа, тогаш треба да и кажеш не.

Завршни зборови

Досега, веројатно се чувствувате прилично сигурни како да и одговорите на вашата поранешна девојка ако и е топло и ладно со вас.

Ако сакате да се вратите заедно со неа, тогаш дефинитивно иматеработа да се направи. Меѓутоа, ако не го правите тоа, тогаш сте на добро место и треба да дејствувате на тоа сега.

Во секој случај, останете самоуверени и не заборавајте да ги користите овие совети во ваша корист и да бидете сигурни дека го земате најдобриот можен пристап со вашата поранешна девојка.

„помажествено“ од порано.“

Значи, ако успеете да ги држите вашите емоции под контрола, додека таа е топло и ладно со вас, ќе изгледате попривлечно, помажествено и постабилно.

И на вашата поранешна девојка тоа ќе и се допадне.

Затоа, ако сакате да се врати поранешната девојка, добро е постојано да ги контролирате емоциите, особено кога таа е ладно.

Исто така види: 10 големи знаци дека некој избегнувач ве сака (и што да правите сега)

2) Покажете ѝ дека не ви треба како порано

Сакате да се врати поранешната девојка, но таа ви испраќа мешани сигнали. Што правиш?

Па, ако ја сакаш назад, добро е да ја натераш да види дека не ти треба како порано.

Ако и треба многу внимание да се чувствува сигурно и да ве сака сите за себе, тогаш едноставно оставете ја да види дека имате живот и дека можете без неа.

Слушајте го советот на Лахлан Браун (основач и уредник на Hack Spirit):

„Направете го вашиот поранешен до знаење дека тој не е центарот на вашиот универзум и дека не сте заглавени на вашиот кауч, чекајќи го нивното враќање. Ти си фатен и затоа треба да се однесуваш како таков!“

Иако можеби сакате да разговарате со неа секој ден и да ја гледате, не можете да ѝ дадете до знаење. Ако сакате да се врати вашата поранешна девојка, тогаш е добра идеја да ја натерате да види дека МОЖЕТЕ да живеете без неа.

3) Размислете што ѝ се допаѓа кај вас и направете го тоа

Кога вашата поранешна девојка е топло и ладно со вас, како реагирате?

Ја искористите оваа шанса да ја потсетизошто ѝ се допаднавте на прво место.

Ако сте направиле нешто што ја натерало да ви се допадне, погрижете се да го направите повторно. Ако се нафатила на вашиот хумор, тогаш не двоумете се да се пошегувате кога и да е наоколу или да ја објавите на социјалните мрежи.

Или, ако свирењето гитара ја натерало да ужива во вашето друштво, тогаш најдете начин да ја потсетите на тоа.

Зошто?

Затоа што, кога и е топло и ладно со вас, можеби ќе имате можност да ја потсетите на квалитетите што ве правеле интересни или забавни претходно.

„Ова е прилично подмолно и некако „патетично Но, еј, ако навистина сакате хакери да функционираат, тогаш треба да бидете подготвени да направите некои трикови“, вели Лахлан Браун.

Па, дали сте подготвени? Одлично. Време е да го спроведете вашиот план на дело.

4) Размислете за неа како ваша нова можна девојка

Што ако на новата девојка и е топло и ладно со вас? Како би одговорил?

Дефинитивно би бил потрпелив со неа и би имал помалку одбранбени механизми во игра, точно?

Токму ова е поентата на Лахлан Браун:

“ Работата со размислувањето за некого како ваш „поранешен“ е дека фактот дека тој порано бил ваш е ставен пред и во центарот. Тоа е проблематично затоа што може да бидете неверојатно фиксирани на фактот дека тие се ваши „поранешни“, како и на идејата да ги вратите назад.“

Со други зборови, ако го гледате вашиот поранешен како поранешен, има шанси сè уште да имате многу одбранбени механизми во игра, гледајќи ја како некој што боливие во минатото.

Но, ако ја гледате како нова личност, тоа може да ви помогне да и пристапите поинаку.

Да? А кога и е ладно, можете да постапите на начин што ќе и покаже колку сте фатени.

Ова би функционирало без разлика дали таа била топла и ладна со вас претходно или ако и е прв пат некогаш да и биде ладна со тебе.

5) Обидете се да бидете пријател со неа што е можно поискрено

Следниот начин да одговорите кога на вашата поранешна девојка и е топло и ладно со тебе ќе биде за да се биде пријател со неа, искрено.

Тренерот за врски Адријан објаснува како:

„Пристапи му на бившиот на ист начин како што би разговарал со твојот најдобар пријател. Нема причина да бидете нервозни околу него или неа – уште повеќе, ако видат дека не сте спокојни, нема да бидат ни околу вас.“

Ова значи дека треба да се однесувате кон неа како прво личност, а потоа како твојата поранешна девојка.

Целта на сето ова е повторно да ја добиеш нејзината доверба. Ако види дека можеш да и бидеш пријател, без да сакаш ништо од неа, тогаш може да те гледа како момче со поголема доверба.

Ако сакаш да се врати поранешната девојка, тогаш добро е да бидеш пријател со неа додека минува низ ролеркостер од емоции. Уште повеќе, таа веројатно сè уште не знае што сака и ова е огромна можностза тебе.

Можеш да бидеш тука за неа и да и покажеш дека те сака. Ако можете да го направите ова, тогаш таа ќе сака повторно да биде со вас.

6) Бидете искрени со вашата поранешна девојка за тоа како сте созреале

Слушајте, кога вашата поранешна девојка е топло и ладно со вас, можете да го земете овој преоден рок како што е и да го искористите во ваша корист.

Тина Феј, авторката на „Како да го вратите бившиот“ го споделува своето искуство:

„Едноставно кажано: бидете искрени за тоа како созреавте во овој период и пренесете ја вашата сила“.

Ова ќе ви помогне да ја стекнете нејзината доверба, бидејќи таа ќе види дека не сте истото момче што раскинало со неа.

Но, ова исто така ќе и покаже колку е улов ти си денес. Ако таа не знае како да ви верува, тогаш ако и покажете колку сте станале самоуверени и зрели, може да и помогне.

Покрај тоа, признавањето на вашите грешки од минатото ќе и покаже на вашата поранешна девојка дека сте не сте себични и дека сте спремни да преземете одговорност за своите постапки.

„Решив да бидам навистина искрен за сите размислувања што ги направив откако се разделивме: му реков дека сум подготвен да преоценете го притисокот што го вршев врз потребата да се омажам и да имам деца“, додава Феј.

Значи, на сличен начин, ако сакате да се врати вашата поранешна девојка, тогаш добро е да бидете искрена и покажете ѝ дека сега сте подобра личност.

7) Направете вашата поранешна девојка да се чувствува бареммалку љубоморна

Следниот начин да одговорите кога вашата поранешна девојка е топло и ладно со вас е да ја натерате да се чувствува малку љубоморна.

Ова можеби звучи како да е лоша идеја, но сериозно, не е.

„Ако вашиот бивш е неодлучен, тоа што ќе им биде малку љубоморно може да биде само поттик што им треба. Кога ќе се соочат со изгледите да те изгубат од некој друг, тие ќе сакаат да дејствуваат брзо и одлучно“, вели Лахлан Браун.

Со други зборови, ако таа е ладна со вас само за да се врати назад тогаш правењето малку љубоморно може да и помогне да одлучи што сака.

Како можеш да направиш девојка да биде љубоморна без да претераш?

  • Не одговарајте на нејзиниот текст, туку станете активни на социјалните мрежи
  • Кажете и колку сте се забавувале во одредена прилика
  • Објавете невина слика со тебе до девојка.

Најдобар начин да ја натерате вашата поранешна девојка да се чувствува малку љубоморна е да направите нешто што исто така ќе и покаже колку сте љубоморни. Идејата е да ѝ оставите впечаток дека ве пропушта и дека може да ве изгуби од некој друг.

Сепак, обрнете внимание: не сакате да повредите друга девојка во тој процес. Затоа, не давајте на некој друг лажна надеж само за да ја натерате вашата поранешна девојка љубоморна.

8) Одете со неа топло-ладно како што прави таа

Следниот начин да одговоритекога твојата поранешна девојка е топло-ладно со тебе, треба да одиш со неа топло-ладно, исто како и таа.

Ова можеби звучи малку детски, но вистината е дека може да успее. Ако вашата бивша се лади со вас, а вие не можете да ѝ го промените мислењето со вистинските зборови, тогаш направете го истото со неа.

Таа можеби и не е свесна што ви прави. Можеби не знае колку се фрустрирачки нејзините постапки.

Исто така види: 303 цитати кои ви носат внатрешен мир за да се справите со тешките времиња

Значи, треба да и покажеш.

Обидете се да ја натерате да сфати колку е непријатно кога се однесувате како да не постои и колку е убаво чувството кога ќе и го посветите целото внимание.

Ако можете да ја доведете до ова сознание, тогаш таа може да сфати колку е неправедно за неа да ја игнорира вашата наклонетост кон неа. Таа може да сфати колку навистина сте уловени и ќе сака да се вратите заедно.

9) Не плашете се да поставувате граници

Справување со поранешна девојка која е жешка и ладно со вас може да се покаже многу тешко за навигација. Затоа, еден од најдобрите начини да одговорите би било да поставите граници.

На пример, да речеме дека ги прифаќате нејзините доцни телефонски повици, но не можете да издржите кога таа не го одржува зборот.

Макс Јанчар објаснува:

„Колку се посилни вашите граници, толку поголема одговорност преземате за вашите однесувања и емоции и толку помала одговорност преземате за однесувањата и емоциите на другите. 1>

Во другизборови, ако имате силни граници и се држите до нив, вашата поранешна девојка нема да има друг избор освен да ги почитува.

Како да поставите граници со бившиот?

Јанчар предлага 3 чекори:

  • Размислете што можете и што не можете да толерирате исто како во примерот погоре
  • Размислете како ќе одговорите ако таа ги премине вашите граници
  • Комуницирајте ги вашите граници со твојата поранешна девојка.

Но, уште една работа: Најдобро време да ги искомуницираш твоите граници е кога таа не е ладна со тебе. Идеално, кога таа реагира на вас на нормален начин.

И на крај, ако се чини дека работите не се менуваат иако сте ѝ ги соопштиле вашите граници, тогаш можеби е време за сосема друг пристап...

10) Не се однесувајте цврсто, сиромашно или очајно

Како да одговорите на однесувањето на вашата поранешна девојка ако не ја сакате назад?

Па, јас дефинитивно може да ви каже како да НЕ и одговорите. И тоа е со тоа што ќе се осигурате дека не се однесувате како сиромашно, прилепено или очајно.

Зошто?

Да се ​​биде сиромашн, приврзан и очаен не е привлечно. Никој не сака да биде со некој што се чувствува вака. Уште помалку, ако тоа е твојата поранешна девојка.

Не сакате да бидете сиромашни, приврзани и очајни кога единственото нешто што сакате е таа повторно да ве сака.

Да се ​​биде несигурен и попотребен од неа, ќе направи да се чувствува непријатно и може само да ја оттурне. Што повеќе,ако се однесувате како сиромашно, прилепено или очајно, таа ќе знае дека сте слаби.

Да објаснам...

Луѓето кои се сиромашни, прилепени и очајни не знаат како да почитувајте ги туѓите желби и граници. Ако ги почитувате нејзините желби и граници, од друга страна, таа ќе се чувствува поудобно да има работа со силен маж како вас.

Како што споменавме погоре, не сакате да ѝ оставите впечаток дека ќе и дозволите да се однесува со вас на кој било начин. Сакате да покажете сила во сè што правите.

Како да одговорите на вашата топла и ладна девојка ако НЕ ја сакате назад?

Пресечете ги сите контакти со вашата поранешна девојка

Во случај вашата поранешна девојка да е топло и ладно со вас, но вие не ја сакате да се врати, најлесниот начин да одговорите е да го прекинете секој контакт со неа.

Можеби звучи малку значи, но ако навистина не сакате да имате никаков контакт со бившиот, тогаш тоа е она што треба да го направите.

Психотерапевтот Кели Милер се согласува:

„Ако ти пишуваат пораки, не одговарај. Ако се обратат на социјалните мрежи, блокирајте ја нивната сметка. Вашиот поранешен може да испрати онолку мешани сигнали колку што сака, но вие не сте обврзани да одговорите на нив.“

Направете го ова ако навистина не сакате повторно да разговарате со неа.

Не играј игри со неа

Како одговараш на бившата девојка која е топло и ладно со тебе?

Па, освен ако не ја сакаш
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.