„Мојот сопруг ме остави и сè уште го сакам“: 14 совети ако сте ова вие

„Мојот сопруг ме остави и сè уште го сакам“: 14 совети ако сте ова вие
Billy Crawford

Содржина

Значи, вашиот сопруг ве остави за некој друг?

Или направивте голема грешка што стави крај на прекрасната врска засекогаш?

Па, како и да е случајот, оваа статија е за вас.

Еве 14 совети за жените кои сè уште ги сакаат своите сопрузи, иако ги оставиле:

1) Погледнете ги позитивните страни во живеењето сами и правете работи што ве прават среќни

Размислете за ова за момент:

Животот без вашиот сопруг е благослов. Можеби немате деца, но го имате целото време на светот за себе.

Знам дека звучи како тешко нешто да се слушне, но понекогаш кога луѓето се разведуваат целиот нивен живот се менува.

0>Тие ги оставаат зад себе своите пријатели, работните места што ги сакаат и среќните спомени од изминатите години.

Она што го имаат е нивната слобода:

Способноста да го прават она што го сакаат и кога сакаат.

И што е најважно, тие имаат способност да бидат свои и да ја поседуваат сета среќа што ја заслужуваат.

И вие го заслужувате ова.

Еднаш. ќе ја поминете почетната тага, ќе можете повторно да го искористите вашиот живот.

Можете да запознавате нови луѓе, да пробувате нови работи и да ги следите вашите соништа. . . сите сами.

2) Разберете ги причините зад одлуката на вашиот сопруг

Знам дека вашето срце е скршено, но треба да разберете дека вашиот сопруг можеби си заминал затоа што бил несреќен и сакал нешто подобро.

Можеби не изгледаи знам дека понекогаш може да изгледа дека вашиот брак е готов, но можеби и не е.

Истото важи и за вашиот нов придружник.

Само затоа што се чини дека тие не тоа што те сакам не значи дека завршиле со тебе.

Ова можеби е само дел од болен процес каде што треба да научиш како да преболиш некого.

Знам тешко е и можеби сакате вашиот сопруг или друга личност да биде тука за вас, но тоа едноставно нема да се случи веднаш.

Затоа одвојте време да го прифатите вашиот нов живот и да продолжите со работите на најдобар начин можеш.

Завршни мисли

Знам дека преболувањето со твојот сопруг е многу тежок процес низ кој треба да поминеш.

И сакам да знаеш дека тоа не е невозможно.

Зачувувањето на врската кога само вие се обидувате е тешко, но тоа не секогаш значи дека вашата врска треба да се прекине.

Затоа што ако сè уште го сакате вашиот сопружник, она што навистина ви треба е план за напад за да го поправите вашиот брак.

Многу работи полека можат да го заразат бракот - далечина, недостаток на комуникација и сексуални проблеми. Ако не се решат правилно, овие проблеми може да се префрлат во неверство и исклучување.

За среќа, експертот за врски и тренер за разводи, Бред Браунинг, точно знае што е потребно за да се спаси бракот што не успева.

Бред е вистинска работа кога станува збор за спасување на бракови. Тој е најпродаваниот автор и дели вреден браксовети на неговиот исклучително популарен канал на YouTube.

Стратегиите што ги открива Бред се исклучително моќни и може да направат разлика помеѓу „среќен брак“ и „несреќен развод“.

Значи, ако сакате за да му дадете уште една шанса на вашиот брак, погледнете го неговото едноставно и вистинско видео овде.

на овој начин, но можеби тој едноставно не бил повеќе заљубен во тебе.

Обидувањето да го присилиш да те сака повторно е губење време бидејќи љубовта не функционира така.

Нема „Нема нешто што можеш да направиш за да го промениш минатото и да го натераш да остане со тебе.

Го знам чувството:

Чувството дека ако само се промениш себеси тогаш тој ќе биде среќен, тој“ Никогаш нема да те оставам, а животот ќе биде прекрасен.

Па, мразам да ти го пукнам балонот, но тоа не функционира така.

Наместо да се фокусираш на себе, обидете се да разберете што се крие зад неговата одлука.

Понекогаш кога некој си заминува, тие се несреќни не затоа што не те сакаат, туку затоа што нешто кријат.

Дали се бори со финансиите? Дали крие афера? Дали е депресивен и го мрази животот?

Бидејќи не можете да ги поправите сите овие работи, обидете се да разберете зошто замина.

3) Бидете трпеливи со вашиот сопруг и неговото каење

Колку и да го мразевте сопругот што ве остави, факт е дека тој сепак те сака.

Така како што вие сакате да бидете сакани и негувани, тој го сака истото.

Веројатно му недостасува онака како што беа работите.

Да копаме малку подлабоко:

Она за што жали е да не си замине. Она за што всушност се кае е како си заминал, што значи дека веројатно се покајал што ви кажал.

Сепак, не го казнувајте за ова, бидејќи тој не направил ништо лошо.

Наместо тоа, бидитрпете се со него.

Нека се кае малку и дајте му време да му недостигате и да ве цени уште еднаш.

4) Грижете се за себе и не ги саботирајте вашите среќа затоа што сте вознемирени

Некои жени ги уништуваат своите животи затоа што се чувствуваат скршено срце поради загубата на нивните сопрузи.

Наместо да продолжат понатаму и да го прават она што е најдобро за себе, тие ги отстрануваат сите нивниот гнев и тага на секој кој ќе ги слуша.

И уште полошо, тие ја уништуваат сопствената среќа во процесот правејќи работи што уништуваат се што ги прави среќни.

Немојте биди оваа жена.

Сакаш да те сакаат? Сакајте се прво пред да ги сакате другите.

Значи, има многу работи што можете да ги направите за да ви помогне да ја преболите загубата на вашиот сопруг:

  • Слушајте добра музика
  • Соберете ново хоби или две
  • Работете на своето самосовладување и работите што ве прават среќни
  • Излезете од дома и направете нешто со пријателите или семејството

Тоа се само неколку од најважните работи што можете да ги направите за да ја надминете вашата тага.

И знаете што?

Да стапите во контакт со професионалец тренерот за врски е една од најдобрите работи што можете да ги направите за да започнете да се грижите за себе и да живеете исполнет и среќен живот.

Ова го велам затоа што професионалните тренери во Relationship Hero ми помогнаа не само еднаш туку двапати за да поминете преку атежок период во мојот љубовен живот. Како е така?

Ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучувајќи практични совети за тоа како да ги надминам проблемите со кои се соочував.

Затоа, не ја саботирајте вашата среќа само затоа што вашиот сопруг ве оставил и контактирајте со овие неверојатни тренери за да добиете персонализиран совет за вашиот љубовен живот.

Кликнете овде за да започнете.

5) Слободно плачете и врескајте колку што сакате

Верувај ми, знам колку е тешко да останеш силен кога си тажен и со скршено срце.

Исто така види: 16 начини да се справите со некој на кој му треба постојано потврдување

Затоа слободно плачете и врескајте колку што сакате бидејќи е сосема нормално да се повредите.

Жал ми е што мора да поминете низ ова, но целата болка што ја чувствувате е валидно.

Само движете се низ него, оставете ги вашите емоции слободно да течат и не дозволувајте некој да ве натера да се чувствувате помалку личност затоа што се чувствувате вака.

На крајот на краиштата, вие сте не е слаб за да се чувствуваш вака.

Ти си нормален.

И штом ќе го поминеш ова, ќе се чувствуваш како сосема нова жена.

Вие „Повторно ќе се чувствувате среќно и прекрасно.

6) Поминувајте време со вашите деца

Кога вашите деца биле мали, веројатно сте се забавувале и поминувавте време со нив.

И покрај тоа што вашите деца сега се постари, сè уште им требате.

Поминувањето време со нив е најдобриот начин да го пребродите ова бидејќи тие ја гледаат болката во која сте и ќе разберат зошто сетолку тажно.

Тие дури може да ви се придружат и да ви помогнат да го надминете ова со давање утеха или едноставно смеење со вас за тоа колку е „забркан“ вашиот брак сега.

Сакате да го знаете најдобриот дел ?

Вашите деца ќе те сакаат сега повеќе отколку што некогаш сакале затоа што знаат дека даваш се од себе за да ја пребродиш оваа емоционална болка.

И ако ги имаш покрај нив ќе биде најдобриот лек за тебе може да добие.

7) Нека пријател или член на семејството да ви помогне да ги решите вашите чувства

Еден од најдобрите начини да помогнете да поминете низ вакво нешто е да имате со некој друг да разговарате.

Можеби се чувствувате како да нема некој кој може да разбере како те повредуваш, но тоа не е вистина.

Ти треба помош, а да имаш пријател или член на семејството во близина не е само одличен начин за да се чувствувате како да не сте сами, но тоа е и подобар начин да ја разберат вашата болка.

Тоа е исто така безбеден простор каде што можете да бидете ранливи и искрени со нив.

Ако сте направиле голема грешка и не знаете како да ја поправите, вашиот пријател или член на семејството ќе може да ви помогне да сфатите што сте згрешиле.

И можете да заработите нивната доверба покажувајќи им дека можете да се промените.

8) Одржувајте ја вашата самодоверба

Можеби се прашувате:

Како да ја одржам високата самодоверба кога поминувам низ ова?

Па, самодовербата е многу важна во секоја врска.

Ако имате ниска самодоверба, вашиот мажможе да ја изгуби почитта кон вас и да се чувствува како повеќе да не ве почитува.

И тоа не е добро затоа што тој нема да сака да биде со некој што не може да ја задржи нејзината самопочит.

0>Можете да ја одржите високата самодоверба така што ќе работите на себе и ќе станете посамоуверени.

Тоа е лесно да се направи.

Сè што треба да направите е да размислите за работите што сте добри во и сите времиња кога сте им помагале на другите.

Не е потребно многу, потребно е само малку време и труд за да ви помогне да го пребродите овој тежок период.

9) Читајте книги за самопомош за тоа како да се справите со осаменоста и скршеното срце

Друг корисен совет што го имаме за вас е да читате книги за самопомош.

0>Знам, можеби звучи малку чудно.

Веројатно мислевте дека ќе кажеме „оди земи си кученце“ или нешто слично.

И тоа не е лош совет , но книгите за самопомош се неверојатно корисни за надминување на вашата болка.

Гледате, книгите за самопомош нудат поинаков вид на совети бидејќи тие често нудат вежби и други активности што можете да ги направите за да си помогнете да го разубавите вашиот живот полесно.

Значи, наместо само да читате, всушност можете да преземете акција.

Само погрижете се да добиете книги што не се полни со пената и глупости што не значат ништо.

Не велам да користите книги за самопомош како магично апче кое ќе ги реши сите ваши проблеми.

Сè што велам е дека ако сакате да се подобрите, треба да започнетечитајќи ги овие книги токму сега.

10) Придружете се на онлајн форуми каде што можете да се поврзете со други кои претходно го поминале ова

Ако забележавте, споменавме читање книги за самопомош.

И онлајн форумите се иста работа.

Онлајн форумите се места каде што луѓето се собираат за да ги споделат своите искуства еден со друг.

Тие се исто така заедници каде што можете да им помогнете на другите членовите ги решаваат своите проблеми.

И ова е неверојатно корисно затоа што им дава шанса на луѓето да зборуваат за она што го поминале и да најдат начин како да го поправат тоа во иднина.

Можете се чувствувате како сами да сте на остров, но тоа не е вистина.

Постојат илјадници, веројатно дури и милиони луѓе во светот во моментов кои ја поминале оваа ситуација.

И ако разговарате со нив за тоа, тие можеби ќе можат да ви помогнат да го поминете побрзо.

Можете да најдете онлајн заедници насекаде.

Само напишете „онлајн форуми за дискусија“ во кој било пребарувач и ќе најдете многу форуми кои можат да ви помогнат да го пребродите ова.

11) Простете му на вашиот сопруг за сè и продолжете со вашиот живот

Ако сте поминале низ многу лоши работи со вашиот сопруг, можеби се чувствувате како да сакате да му се лути.

Но, вистината е дека едноставно не е најдобриот начин да го мразите.

Ако го мразите, само ќе ви биде потешко да продолжите со животот и да го ставитеовој брак во минатото каде што припаѓа.

Ако сакате да ги преболите болката и страдањето, најдоброто нешто што можете да направите е да му простите на вашиот сопруг и да продолжите со животот.

Не , не велам дека треба да заборавите на сето она што се случи.

Тоа е невозможно.

Само велам дека простувањето ќе ви помогне да се чувствувате подобро.

И ако не можете да му простите, можеби е време целосно да заминете од оваа врска бидејќи ова не е добро место за некој да биде.

12) Најдете нов придружник за споделување тој живот со

Знам дека те боли во моментов, и разбирам дека сакаш уште еден истрел со сопругот.

Но, не велам дека треба да се откажеш од бракот и продолжи со твојот живот.

За мене, ова е сè уште многу тешка ситуација за надминување.

Јас сум сингл скоро две години и ќе бидам некое време подолго.

И можам од прва рака да ви кажам дека не е лесно да се помине низ вакво нешто.

Затоа, најдете нов придружник со кој ќе го споделите вашиот живот.

Можете да добиете нова мачка или куче, или дури да добиете ново момче или девојка.

Важното нешто овде е да најдете некој кој може да направи да се чувствувате повторно добро.

Вие не мора да бидете со нив засекогаш и секогаш, но тие можат да ви помогнат во овој период од вашиот живот.

Не е важно како изгледаат, бојата на нивната кожа или полоттие се поистоветуваат со.

Важно е само тие да направат да се чувствувате добро внатре.

13) Прифатете дека вашиот брак можеби е готов

И сега најважниот чекор вие може да го преземе вашето патување за да го преболи вашиот сопруг:

Прифатете дека тој можеби нема да се врати.

Знам дека е тешко, но мора да сфатите дека можеби е готово помеѓу двајцата од тебе.

Знам дека ти го скрши срцето и ја изневери секоја романтична врска што некогаш сте ја имале заедно, но тоа не значи дека тој не може да се промени.

Знам дека направи некои грешки , но тоа не значи дека треба да живееш со нив.

Знам дека те повреди навистина многу и ти го скрши срцето, но тоа не значи дека не може да го поправи тоа.

Морате да го оставите минатото и да продолжите со животот.

Исто така види: 15 знаци на негативна енергија кај една личност (и како да се држите настрана)

Не е фер од вас да држите лутина и да се обидувате да го вратите вашиот сопруг кога најверојатно ќе заврши со вас.

Затоа, направете го следниот чекор:

Оставете го минатото и продолжете со животот!

14) Прифатете дека некое време ќе бидете сингл

Ако се чувствувате како да сакате да ја пребродите оваа болка и страдање, последниот чекор што треба да го направите е многу важен.

А тоа е прифаќање дека можеби ќе поминат неколку години пред вашата сопругот се враќа кај тебе или пред да најдеш некој да те сака повторно.

Треба да разбереш дека ова е болен процес и ќе треба време.

Поминав низ ова ,
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.