15 знаци дека ќе зажалите што ќе ја изгубите

15 знаци дека ќе зажалите што ќе ја изгубите
Billy Crawford

Кога раскинавте со вашата девојка, мислевте дека ќе ви биде многу подобро без неа.

Сонувавте за сите работи што сакавте да ги правите без таа да ве нервира.

Сепак, работите се променија. Сега ја доведувате во прашање вашата одлука да ја оставите.

Дали згрешивте што ја оставивте? Дали ќе зажалите?

Продолжете да читате и ќе дознаете!

1) Не е прв пат да раскинете

Дали раскинавте со неа во минатото, но сега мислиш дека работите ќе бидат поинакви?

Жал ми е што ти го скршив тоа, но големи се шансите дека и овој пат ќе зажалиш што ја изгубивте.

Јас не знам што се случило меѓу вас двајца. Можеби сте влегле во огромна тепачка и сега не можете да ја поднесете нејзината глетка.

Она што го знам е дека сигурно ќе гледате поинаку штом ќе се смирите или откако ќе почнете да правите што мислевте дека навистина сакавте.

Мислам, не се случи ли тоа минатиот пат?

И покрај тоа, чувството на жалење не значи дека сте донеле правилна или погрешна одлука.

0>Раскинувањето со неа може да биде еден од 10-те избори за кои ќе жалите што сте ги направиле по една деценија од сега, или не.

Нема сигурен начин да го дознаете исходот од вашата ситуација. Сепак, треба да очекувате дека ќе дојде до жалење доколку претходно сте биле во ваква ситуација.

2) Знаете дека сте зафркнале

Да се ​​игра играта за обвинување дефинитивно не е конструктивна работа . Но, ако знаете дека сте направиле нештозабава.

Не можам да се расправам со тоа!

Но, ниту тоа не се случи.

Ако веќе сте уморни од забава, тоа дефинитивно не е добар знак.

Секоја личност треба да биде зафатена по раскинувањето. Ако имате нешто да направите помага да се ослободите.

Во вашиот случај, ако излегувањето со танцување беше на врвот на вашата листа на приоритети и лесно ви здодеа, тогаш треба да најдете нешто друго да правите.

Причината зошто го велам ова е затоа што во спротивно, може да го префрлите фокусот на вашата поранешна девојка и наскоро да почнете да жалите за одлуката да ја оставите.

13) Вашите пријатели се секогаш зафатени

Поминувањето време со поранешната девојка те натера да пропуштиш многу ноќи за момчиња.

Така, нормално, штом ја остави, си допрел до нив.

0>На ваше изненадување, тие беа позафатени отколку што очекувавте, факт што ве натера да сфатите нешто важно;

Момците не беа толку активни како што мислевте дека се. Всушност, времето леташе кога бевте со неа.

Само затоа што вашите пријатели се позафатени отколку што мислевте и не можат да се дружат со вас толку често колку што сакате, можеби ќе зажалите што ја изгубивте.

Зошто?

 • Затоа што ќе имате повеќе време да размислувате за неа.
 • Бидејќи таа секогаш беше достапна да се дружи со вас.
 • 5>Затоа што, и покрај тоа што го кажа, таа беше забавно да се биде наоколу.

Можеш ли да замислиш други причини?

14) Сè уште си заљубен вонеа

Време е да бидете искрени. Мислам, навистина, навистина искрено.

Дали сте сè уште заљубени во неа?

Можеби причината што ја оставивте нема никаква врска со неа, и, имплицитно, со вашите чувства кон неа .

Има многу ситуации кои би можеле да ја отежнат вашата врска.

Она што се обидувам да го кажам е дека може да имате 1000 причини да раскинете со неа, а сепак да ја сакате.

Ако ова сте вие, тогаш мора да знаете дека чувството на жалење некогаш во иднина е можно.

За работите да бидат уште полоши, навистина нема начин да ги избегнете ниту овие видови романтични жалење.

Можете да бидете жртва на класичен случај на „вистинска личност, погрешно време“.

15) Сонувате за неа

Поминаа месеци откако раскинавте, но продолжувате сонува за неа.

Додека спиеш, таа се прикрадува во твоите соништа и прави да биде невозможно да се заборави.

Дали твојот ум си игра со тебе? Мислам дека не е така!

Мислам дека ова е знак дека сте направиле погрешен повик.

Сакам да ви кажам мала тајна.

Личноста што се појавува во вашите соништа може да биде ваша сродна душа или пламен близнак.

Само другата половина од вашата душа или душа од истото душевно семејство како вашето има способност телепатски да комуницира со вас.

Всушност, врските за вклучување и исклучување се типични за двоен пламен.

Затоа, следниот пат кога ќе сонувате за неа, обрнете внимание на начинот на кој се чувствувате илишто се обидува да ви каже.

Ја оставив и се каам за тоа, што сега?

Пред да донесете друга одлука, одвојте време за повторно да ги анализирате вашите чувства.

Само затоа што можете да се поврзете со некои од горенаведените знаци, тоа не значи дека вашата одлука да ја оставите била погрешна.

Чувството на жалење е најлошо. И покрај тоа, тоа не треба да биде единствената причина да се вратите заедно со неа.

На крајот на краиштата, вие сте тој што знае што се случило помеѓу вас двајца и дали сте способни и подготвени да го поправите работи.

што ја повредило, може да се чувствувате виновни поради тоа.

Типично, кога ќе направите грешка, се извинувате за тоа. Меѓутоа, сега не можете затоа што сте ја оставиле, или нема бидејќи мислите дека нема да има разлика.

Ова токму овде е знак дека ќе зажалите што ја изгубивте.

Иако вината и жалењето се две различни работи, тие се тесно поврзани една со друга.

Во основа, и двете значат дека се обвинувате себеси за нешто што сте го направиле или не сте направиле и дека се прашувате како работите можеби ќе беа ако постапевте поинаку.

Меѓутоа, погледнете ја добрата страна:

Исто така види: 9 можни причини зошто вашето момче не ве натера да се чувствувате сексуално посакувани (и што да правите)

„Со оглед на тоа колку непријатно може да се чувствувате вина, тоа може да обезбеди силна мотивација за извинување, исправете или поправете го погрешното и однесувајте се одговорно“, вели авторот на Psychology Today.

Со други зборови, ако сакате да се каете што ја изгубивте врз основа на чувството на вина, сепак постојат работи што ги може да направите за да ги поправите грешките што сте ги направиле или да ги надминете овие чувства.

Неодамна открив многу корисна статија за 17 начини како да ја вратите вашата поранешна девојка кои никогаш не успеваат. Препорачувам да го прочитате ако некогаш одлучите да ја вратите.

3) Веќе се чувствувате сами

Признајте. Не очекувавте дека ќе се чувствувате осамено толку брзо. Всушност, воопшто не очекувавте да се чувствувате осамено.

Да размислите, имавте многу планови и бевте навистина ентузијасти за нив.

Па, штосе случило?

Социологот Роберт С. Вајс има одговори за вас. Според неговото истражување, имате не помалку од 6 основни социјални потреби кои мора да се задоволат за да не се чувствувате осамено:

 • Приврзаност
 • Социјална интеграција
 • Негување
 • Уверување на вредност
 • Чувство за сигурен сојуз
 • Водење во стресни ситуации.

Сега, запрашајте се, колку од овие потреби беа запознаени од твојата поранешна девојка?

Да, така мислев. Затоа, ако веќе се чувствувате осамено, би можеле да бидете и чекор поблиску до чувството на жалење.

Сепак, не се обесхрабрувајте. Секако, таа ги исполни повеќето од вашите потреби, но нешто ве натера да се повлечете.

Во меѓувреме, не треба да дозволите осаменоста или жалењето да ви пречат да откриете што навистина ве натерало да одлучите да ја оставите.

Дали таа ве натера да се чувствувате несуштински?

Дали вашите чувства кон неа беа огромни?

Ако вашите одговори се позитивни, тогаш можеби треба да размислите да разговарате со професионален тренер за односи кој ќе ви помогне да го надминете ова чувство на осаменост.

Херојот на врската е местото каде што најдов посебен тренер кој ми помогна во моите најтешки моменти. Нивните персонализирани совети ми помогнаа да сфатам дека сепак не сум сам.

Како резултат на тоа, развив ефективни стратегии за справување и ја спасив мојата врска.

Значи, ако веќе почнавте да се чувствувате сами, можеби треба да се обратите и до нив.

Кликнете овдеда ги провериш.

4) Почнувате да стекнувате лоши навики

Дали веќе сте се здебелиле 4 килограми иако планиравте да одите во теретана без вашата поранешна девојка постојано да ви се јавува?

Дали сте навикнати да пиете секој ден затоа што немате ништо подобро да правите?

Па, можеби не ја погодив лошата навика во која сте стекнале, но мислам дека гледате каде одам со ова.

Кога вие двајца бевте заедно, сонувавте да се дружите со вашите пупки онолку долго колку што сакате или конечно да играте ФИФА 22.

Сега кога можете да ги направите сите овие , не ти се допаѓаат толку многу. Наместо тоа, вие избирате да се однесувате самоуништувачки.

Иако ми е жал што ви кажувам дека ова е знак дека каење се неизбежни, јас сум исто така среќен во исто време.

Исто така види: 30 од најинспиративните цитати на Коби Брајант

Зошто ? Бидејќи „болката од жалење може да резултира со повторно фокусирање и преземање корективни мерки или следење на нов пат“, вели Мелани Гринберг, д-р, психолог, автор, говорник.

Така, дури и ако знаците укажуваат кон чувството на жалење, ова всушност може да биде добра работа за вас.

Навистина зависи од тоа како ќе одлучите да се справите со оваа ситуација.

5) Ја демнете на социјалните мрежи

Поставете си ги овие прашања:

 • Ако повеќе не ја сакате во вашиот живот, зошто постојано ги проверувате нејзините онлајн профили?
 • Ако повеќе не сте заљубени во неа , зошто чувствуваш потреба да видиш како и е?

Овие навидумбезопасните постапки не се добри за вас и тие укажуваат дека може да се чувствувате жалење во иднина.

Иако разбирам дека не можете едноставно да заборавите на неа преку ноќ, исто така знам дека вашата неодлучност е она што ве тера да ја проверите онлајн профили.

Бруталната вистина е дека можеби се лажете себеси.

Што си кажувате? Дека сте само љубопитни да видите како се справува со раскинувањето?

Признајте, ако објави љубовна песна, веднаш мислите дека се работи за вас. Или, можеби сакаш да биде за тебе?

Истото важи и ако додаде слика од себе на плажа. Не можете, а да не дадете лоша забелешка дека убаво си поминува.

Затоа, ако сте сериозни да ја оставите, имајте на ум дека гледањето на нејзините објави и слики е лоша навика што може да доведе до да се кае.

6) Сè уште сексуално размислувате за неа

Сексуалниот дел игра важна улога во повеќето врски.

Често се случува двајца луѓе да бидат физички компатибилен и уживајте во сексот што ве зачудува.

Сепак, да се биде физички компатибилен не е доволно за да се одржи здрава врска.

Сигурен сум дека веќе го знаете тоа, но останете со мене.

Ако сè уште ја посакувате својата поранешна девојка сексуално, тоа значи дека сепак ќе зажалите што ја изгубивте.

Додека не го достигнете истото ниво на интимност или сексуална компатибилност со некој друг, таа Секогаш ќе ви биде на ум.

Наточка? Нормално е да се каете за овој дел од вашата врска ако имало хемија меѓу вас двајца.

И покрај тоа, тоа не треба да биде единствената причина да се посегнете со неа повторно.

7 ) Се чувствувате обземени од носталгија

Ти и оваа девојка бевте одлични заедно. Па, што се случи?

Во последно време, постојано се сеќавате на убавите времиња што сте ги поминале заедно со неа. Се сеќавате колку беше шармантна и колку сте се забавувале вие ​​двајца.

Често ги поврзувате вкусовите и мирисите со неа и се фаќате себеси како се насмевнувате без причина.

Носталгијата може да се чувствува преголема, особено ако „Се борите да го преболите раскинувањето.

И, почесто отколку не, овие епизоди доведуваат до моментално каење.

Изгледа дека сепак не беше толку лоша, нели?

Доколку сте сигурни дека сте го направиле вистинскиот повик кога сте ја оставиле, а сеуште чувствувате носталгија, она што можете да направите е да помислите на не толку среќен спомен веднаш по добрата.

Го знам ова затоа што ова е нешто што и самиот го доживеав пред некое време. Повторно, нешто што ми помогна да ги надминам тие негативни чувства беше да разговарам со професионален тренер за односи од Херојот на односите.

Увидите што ги добив од нив ми помогнаа да разберам зошто се чувствував обземен од носталгија по раскинувањето. Затоа мислам дека тие исто така можат да ви помогнат да размислите за вашите чувства и да реагирате пред да биде предоцна.

Кликнете овдеза да започнете.

8) Ниту една жена не ви го буди интересот

Се обложувам дека не мислевте дека ова може да ви се случи!

Сега кога можете слободно да побарате некого да излезе, вие не можам да најдам некој што ти се допаѓа. Иронично, нели?

Кога сте биле посветени на вашата поранешна девојка, често сте гледале привлечни жени со кои се чувствувавте принудени да разговарате.

Поради вашите импулси, завршивте ја повредивте и можеби ова беше една од причините зошто ја отфрливте.

Што сега, сепак? Дали сите убави жени се кријат од вас?

Објаснувањето е едноставно.

Веднаш по раскинувањето, многу мажи не можат да пронајдат ниту една друга пожелна жена бидејќи не се над бившиот - уште девојки или затоа што се исплашени.

Better Help го потврдува тоа:

„Неможноста да почувствувате привлечност кон некого може да се должи на различни фактори, вклучувајќи ја сексуалноста, депресијата или недостаток на доверба во способноста да се избере некого мудро врз основа на неуспехот на претходната врска“.

Со други зборови, ако се поврзувате, ова може да биде знак дека или треба да се трудите повеќе да ја пуштите или да ја преиспитате вашата одлука да ја остави.

9) Таа не сака да разговара со вас

На жените им се советува да ги прекинат сите врски со своите поранешни момчиња ако навистина сакаат да го преболат раскинувањето.

Ова не само што може да ви се случи, туку може да биде и знак дека порано ќе почнете да жалите за своите постапки.

Но, има уште повеќе.Има уште еден совет што жените често го добиваат кога сакаат да ги вратат своите поранешни момчиња.

Тоа се нарекува Правило без контакт и можеби сте паднале во неговата замка.

Што е не Контакт Правило за сè?

Во основа, вашата поранешна девојка се воздржува од користење на пораки, телефонски повици, е-пошта и слично за да ве контактира. Таа не го прави ова затоа што навистина така се чувствува.

Таа го прави ова за да ве намами да се вратите кај неа.

Покрај тоа, примената на ова правило е навистина корисно за неа. Проверете го овој сеопфатен водич за подобро да ги разберете нејзините постапки.

Значи, ако нејзината тишина ви прави непријатно, можеби ќе зажалите што ја оставивте и ќе се вратите назад.

10) Не можете да зборувате за раскинувањето

Сигурен сум дека некои од вашите пријатели и членови на семејството знаат за раскинувањето. Но, колку од нив ги знаат страшните детали?

Ако веќе сте се отвориле за тоа што тргнало наопаку во вашата врска и зошто решивте да заминете, тогаш можете да ја игнорирате оваа точка.

Сепак, ако не можете да зборувате за тоа или се чувствувате многу непријатно кога станува збор за споделување детали за тоа, можеби тоа е затоа што не сте го прифатиле целосно.

Звучи чудно, нели?

Работата е во тоа што само се заштитувате себеси да не се чувствувате повредено. Затоа зборувањето за вашето неодамнешно раскинување не е меѓу вашите омилени.

Иако ова има целосна смисла, исто така укажува на чувство на жалење.

За да го избегнете,имајте срце до срце со себе и идентификувајте ги работите што ве спречуваат да бидете мирни со вашата одлука.

Овие прашања може да ви помогнат:

 • Дали бевте лути кога заминавте ?
 • Дали сè уште мислите дека има надеж да се поправат работите?

11) Вашата поранешна девојка продолжува понатаму

Неочекувано или не, се чини дека вашата поранешна девојка да продолжиш понатаму.

Таа изгледа одлично, многу излегува и конечно ја доби работата што ја сакаше.

На некој начин, ти си среќен за неа. Но, исто така, почнувате да чувствувате секакви други емоции.

Дали сте љубоморни или тажни?

Да ја видите вашата поранешна девојка среќна може да предизвика и чувство на жалење.

Можеби требаше да бидете мажот до неа и да уживате во овие среќни моменти заедно.

Но, сепак можете да се сметате себеси за среќни затоа што:

„Истражувањата покажуваат дека жените имаат двојно жалење и повеќе вознемиреност и вина од мажите откако ќе одлучат да ја завршат својата врска“, вели Шери Маршал, дипломиран МАА.

Со други зборови, вие како маж можете да се ослободите од жалење, вознемиреност и вина полесно отколку жената.

12) Уморни сте од забавите

Мислевте дека мрзливите викенди ќе исчезнат од вашиот живот засекогаш, заедно со вашата поранешна девојка.

0>Но, тоа не се случи.

Се замисливте дека одите на забава по забава и ќе се забавувате до утрото. На крајот на краиштата, вие сте млади, енергични, самоуверени и заслужувате да го имате
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.