„Мојата љубов е во брак“: 13 совети ако сте вие

„Мојата љубов е во брак“: 13 совети ако сте вие
Billy Crawford

Една од најтешките работи со која треба да се справите кога имате љубов со некој кој е веќе оженет е само како да продолжите понатаму.

Знам дека може да биде незгодно, но подобро е за сите ако само признајте дека нема надеж за врска и обидете се да не го продолжите неизбежното.

Но, ова не е лесна задача - всушност, на некои луѓе им е навистина тешко.

Еве 13 работи што можете да ги направите кога ќе дознаете дека вашата љубов е во брак.

Ајде да скокнеме!

1) Запомнете дека тие сè уште се луѓе

За сите времињата кога сте ги изградиле во вашата глава до ова речиси недостижно ниво, не дозволувајте одеднаш да станат некој сосема поинаков.

Факт е дека тие сè уште се истата личност внатре - само што се ожениле.

Нема причина да престанете да ги почитувате оние кои всушност се, дури и ако тоа не се вклопува во она што сте ги замислиле дека се.

Не можете да го негирате фактот дека имало ноќи кога сте замислувале како би било ако сте во врска со вашата љубена, колку би било одлично да ве сакаат, бидејќи цело време знаевте дека тие се прекрасна личност достојна за вашите чувства.

Морате да запомните дека само затоа што се во брак, не значи дека се помалку личност.

2) Преиспитајте зошто на прво место ви се допаднале

Ако сте како мене, веројатно убаво сте ја надминале љубовтасила што ви е потребна за да продолжите понатаму.

11) Обидете се да започнете состанување

Нема ништо лошо во врска со некој нов, ако сакате. Секако!

Ако така се чувствувате, не застанувајте! Има добри луѓе кои ќе те сакаат онаков каков што си, тие само чекаат да ги запознаеш, или обратно.

Откако знаеш дека твојата љубов е надвор од пазарот (засекогаш) , можеби се чувствувате како да ви треба повеќе од само прегратка. Можеби ќе сакате да се зближите со некој друг, но тогаш ќе се исплашите да не ги почувствувате истите чувства што ги имате за вашата љубов и да имате уште еден лош крај.

Но, не грижете се, како што сите знаеме, луѓе доаѓај и оди во нашите животи.

Може да се обидете да започнете да излегувате со некој нов со кој можеби сте покомпатибилни, можеби некој што ќе го истакне најдоброто од вас.

Треба да бидете Сепак, внимавајте да не брзате со нешто со вашиот нов љубовен интерес. Обидот да ги избрзате работите само ќе ве натера да се чувствувате незадоволни од начинот на кој завршува, како што реков.

Дајте си време да се навикнете на вашиот нов љубовен интерес со кој би можеле да се сретнете наскоро. Не избрзувајте ништо и само оставете ги работите да се случат природно.

12) Прифатете како се чувствувате и дека е во ред

Знам дека ова е тешко, но важно е да прифатите како се чувствувате за личноста што не можете да ја преболите и како се чувствувате кога ќе дознаете дека е во брак.

Ако има прстен или стави прстентоа, тогаш тие се целосно надвор од пазарот. Вашето срце може да каже поинаку, но вашиот мозок целосно го разбира ова. Затоа обидете се да го следите вашиот мозок, тогаш вашето срце ќе го следи.

Прифатете го начинот на кој се чувствувате и дозволете си да поминете низ процесот на лекување.

Исто така види: 9 значајни симптоми на синдромот на убаво момче

Можеби се чувствувате како да е далеку од подобрување , но по некое време, повторно ќе се чувствувате одлично.

И јас сум подготвен да се обложам дека ќе бидете многу посигурни отколку што некогаш сте мислеле да бидете пред да се случи ова.

Само да се надеваш на новиот тебе кога ќе успееш да ги надминеш сите овие чувства од твоето срце.

13) Конечно... продолжи од твоите чувства кон нив

Ако толку си во твоето здроби и тие сега се брачна двојка, тогаш очигледно е дека треба да прифатите дека тие се надвор од пазарот сега.

Продолжете од сите овие чувства кон нив, не плашете се од тоа и само оставете ги на универзумот. Можеби не знаете кога и како, но ќе најдете друга голема љубов која ќе ве направи посреќни од кога било досега.

Исто така види: 12 чекори за да станете сигма мажјак (волк-самиот)

Но, ако долго време се обидувате, но сепак не можете да ја преболите вашата симпатија, тогаш знајте дека е време да продолжите понатаму. Немојте да лудите по оваа личност која повеќе не сакаше да има врска со вас.

Знајте дека можете да ја преболите вашата љубов и да се заљубите во некој друг во исто време.

Никогаш откажете се од љубовта или надежта за средба со некој друг.

Животот е непредвидлив, особено заоние кои сакаат да ја пронајдат вистинската љубов и среќа.

Најважно е никогаш да не изгубите надеж дека еден ден вашата желба ќе се оствари.

Животот има многу убави изненадувања кога најмалку ги очекуваме .

Заклучок

„Вистинска љубов е кога ќе го сретнеш оној кој го менува текот на твојот живот, кој те тера да сакаш подобро да се грижиш за себе и да сакаш да станеш подобра личност .”

– Вие.

Со ова, мислам дека ако можеме да научиме да се држиме до она што не прави среќни, нема да се грижиме за нашите љубовни животи.

Ние, исто така, ќе престанеме да се фокусираме на другите луѓе, да се грижиме за нив и што прават, бидејќи тоа не е наш живот, ние треба да живееме за себе.

И ако не можете да се сакате доволно за да Ослободете се од чувствата за нив, секогаш ќе ги имате во вашиот ум, а тоа е губење време.

Сакувајте се повеќе, за да можете да продолжите од сето ова еден ден.

Имајте верба во себе и знајте дека сте доволно силни за да направите сè.

На крајот, сакам да кажам дека се надевам дека сè ќе биде најдобро.

Ако вашиот ум е тотално наместете се да не размислувате за нив повторно, тогаш не би требало да има проблем да ја надминете љубовта и да продолжите со животот.

Запомнете, ова чувство е исто како и секое друго чувство; ќе дојде и ќе си оди, но на крајот ќе помине.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе вакви статии во вашиотхрана.

брзо затоа што имаше премногу логични причини зошто врската помеѓу вас двајца едноставно нема да успее.

Но, можеби, ако се потсетите на она што на прво место ве привлече, тоа може да ви помогне разберете зошто тие на прво место станаа привлечни за вас.

Можеби тие имаат добра смисла за хумор што ги прави забавни да бидат наоколу. Можеби тие имаат страст за нешто што ве инспирира. Или можеби имаат талент што ги прави омилени кај другите.

Во секој случај, ако можете да почнете да дознавате што е тоа кај нив што ве натерало да ви се допаднат на прво место - дури и ако тоа беше и покрај нивниот моментален статус како во брак - тогаш можете да почнете да наоѓате мир со вашите чувства кон нив и како ќе се справувате со нив понатаму.

3) Фокусирајте се на добрите работи

Наместо да се опседнувате со она што сте го сакале од вашата љубов во минатото, застанете и одвојте време за да размислите за вистинските добри работи за нив.

На пример, ако сте паднале на некого затоа што неговата личност навистина била интересен и оригинален, тогаш нивниот брак всушност може да биде поинтересен и пооригинален отколку што мислите.

Или, ако се познати како навистина добар пријател кој би ве поддржал без разлика на се, тогаш можеби тие се подобар пријател отколку што им давате заслуга.

Сакате да знаете зошто?

Ако почнете да се фокусирате на добрите работи што ве привлекле вона прво место, тоа би можело да ви помогне да престанете да се навредувате со вашата љубов за нешто што не успеало и наместо тоа да ги прифатите добрите делови на нив.

Но, на што друго треба да се фокусирате?

Ова беше прашањето што си го поставував секогаш кога се борев со проблемите во врската. За среќа, мојот пријател предложи професионални тренери во Relationship Hero .

Иако очекував некои нејасни совети за расположување или да бидам силен, тренерот со кој разговарав ме изненади со нивните искрени совети.

Резултатот?

Всушност успеав да се фокусирам на позитивни работи и да се откажам од мојата врска.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и добијте совети специфичен за вашата ситуација.

Кликнете овде за да ги проверите.

4) Престанете да размислувате за нив

Другото нешто што треба да се запамети е дека ако сте опседнати со вашата љубов, ќе се водите по патека на болка и страдање.

Сакате веднаш да го прекинете ова бидејќи тоа само ќе доведе до негативно искуство.

Знам дека ќе биде тешко да немате некој во вашиот живот кој ќе ве натера да се чувствувате посебно и сакано, но ако го направите тоа ќе имате корист на долг рок - и физички и емоционално.

Лично, кога бев во средно училиште, секогаш размислував за мојата љубов, иако знаев дека тие се со некој друг.

0>Но затоа што секогаш ми беше во задниот дел од главата - досаѓањена мене и ме полудува — се чувствував под стрес и депресивно.

На крајот, дојде до точка каде што морав да престанам да размислувам за нив бидејќи веќе не беше здраво за ниту еден од нас. Повеќе за мене.

Затоа, дајте им одмор на умот (и срцето).

5) Почнете да размислувате за нивните недостатоци

Сега кога знаете како да ги надминете вашите здроби, последното нешто што ќе сакаш да го направиш е да се опседнуваш со нив, што може да доведе само до несреќа и болка.

Наместо тоа, почнете да размислувате за недостатоците што ве натерале да ги сметате за помалку привлечни или привлечни на прво место.

Можеби се премногу фокусирани на кариерата и семејството, што им отежнува да поминуваат време со своите пријатели. Или можеби се премногу тврдоглави за нешто и одбиваат да ве слушаат кога имате поинакво мислење за нешто.

Што и да е, почнете да се сеќавате зошто сте се труделе толку многу да не се замешате со нив во првиот место.

Ова е особено корисно за вашето патување до прифаќање и отпуштање. Потсетувањето на работите што не ви се допаѓаат во врска со вашата симпатија некако ќе го забрза процесот.

6) Правете работи за да се одвлечете себеси

Знам, знам... Не можете едноставно да му кажете на никого да престане да размислува за личноста кон која имаат чувства и очекуваат дека послушно ќе ја следат.

За да ви помогнат да мислите на неа, зошто да не правите работи или активности кои ќеви помагаме емотивно?

На пример, ако сте за читање, земете книга што ќе ве држи зафатени следните неколку недели. Ако сакате да одите во теретана, потрудете се да одите барем четири пати оваа недела. Или ако вашето хоби е играње видео игри и има неколку игри на ум, тогаш играјте ги колку што можете повеќе.

Развраќањето е одличен начин да се ослободите од чувствата кон нив бидејќи ментално ве оддалечува од задржување на нив.

Ако ви требаат некои идеи како да се одвлечете вниманието, обидете се да напишете во вашиот дневник за нешто што ќе ви помогне да ви го одвлече вниманието. Или ако сте повеќе визуелна личност, фотографирајте и објавете ја на вашиот ѕид.

Звучи навистина предизвикувачки, но само верувајте во процесот и направете го тоа сами.

Но сепак , може да го поставите ова прашање:

Зошто љубовта толку често започнува одлично, само за да стане кошмар?

А кое е решението целосно да ве одвлече од вашата љубов која веќе сте во брак?

Одговорот е содржан во односот што го имате со себе.

За ова дознав од познатиот шаман Руда Ианде. Тој ме научи да гледам низ лагите што си ги кажуваме за љубовта и да станам вистински овластен.

Како што Руда објаснува во ова бесплатно видео, љубовта не е она што многумина од нас мислат дека е. Всушност, многумина од нас всушност се самосаботираат во љубовниот живот без да го сфатат тоа!

Треба да се соочиме со фактот деканема секогаш да успее дури и ако имаме длабоки чувства за некого од самиот почеток. Гледате, вашата љубов е во брак со некој друг!

Премногу често бркаме идеализирана слика за некого и градиме очекувања кои гарантирано ќе бидат изневерени .

Премногу често, ние сме на разнишани терени со сопственото јас и тоа се пренесува во токсични врски кои стануваат пекол на земјата.

Учењата на Руда ми покажаа сосема нова перспектива.

Додека гледав, се чувствував како некој да ги сфати моите борби да најдам љубов за прв пат - и конечно понуди вистинско, практично решение за да станете подобра личност (и се надевам, љубовник).

Ако Завршивте со овие фрустрирачки чувства кон вашата симпатија и вашите надежи постојано се уриваат, тогаш ова е порака што треба да ја слушнете.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

7) Опкружете се со луѓе кои ве поддржуваат и разбираат

Веројатно се чувствувате повредено, уништено и со скршено срце поради чувствата за вашата симпатија.

Но, ако се чувствувате дека треба да посегнете на некој што ќе слуша, разбира и нема да ве осудува, а потоа обидете се да бидете со него.

Тие би можеле да бидат ваши:

– близок член на семејството

– најдобар пријател

– близок роднина

– онлајн пријател што го познавате со години

Не мора да бидете сами во овој тежок период, добро, можете… Но нелиподобро ако имаш некого на кого можеш да му се обратиш и да ги споделиш твоите мисли и чувства?

Ако ги споделуваш овие тешки чувства, верувај ми, ќе се чувствуваш подобро и полесен.

Знам дека луѓето ќе почнат да ви поставуваат милион прашања кога ќе ве видат тажни, но не дозволувајте тоа да ве вознемирува. Не е нивна работа да разберат низ што поминувате.

Тие сакаат да ви дадат поддршка и се подготвени да го сторат тоа. Само бидете трпеливи и потрудете се да не размислувате за личноста која ве повредила.

8) Не размислувајте да им ги признаете своите чувства

Знам дека ова е нешто што навистина навистина сакам да направам, но мислам дека тоа не е одлична идеја.

Прво, не би знаеле како се чувствуваат. Не би знаеле како ќе реагираат или ќе постапат по вашата исповед. Тие беа вашата симпатија, да... но до кој степен навистина ги познавате? А што е со нив кон тебе?

Второ, ако тие се задоволни со личноста со која се во моментов, тогаш би било погрешно од вас да предизвикате проблем меѓу нив до тој степен што може да се скршат нагоре.

Знам дека ќе ви биде тешко да не го сторите тоа, но мора да го направите ова за себе.

Всушност, има нешто што можете да го направите ако навистина сакате да ја признаеш својата симпатија: напиши им писмо.

Значи, треба да земеш пенкало и хартија. И направете го пишувањето.

Ислејте ги сите ваши чувства во ова писмо, напишете ги ситеработи кои отсекогаш сте сакале да им ги кажете. Исповедајте го своето срце, не заборавајте или оставајте ништо.

Но, никогаш не испраќајте го. Ова е само нешто што можете да го направите ако сметате дека треба да го запишете за да се ослободите од тие чувства.

Потоа, запалете го ова писмо. Да, добро ме слушнавте. Мора да го запалите.

Гледајте го во пламен, па пуштете го во воздух. Еве, штотуку призна, но сепак сте еден чекор понапред да се ослободите.

9) Искрено посакувајте среќа на вашата љубов и на нивниот сопружник

Прифатете го фактот дека ќе ги гледате како оженети пар.

Ова може да ви биде тешко затоа што секогаш мислите дека тие се уште се сингл или дека сè уште се во врска, а вие сè уште имате шанса. Но, довербата е шлаканица дека тие веќе не се.

Знам дека тоа не е она што го барате, но навистина сакам да направите нешто што ќе ве направи поголема личност.

0>Но, не сакам да размислувате премногу, можете да им посакате цел живот среќа дури и без да им ги кажете овие зборови.

Како е така?

– Ако вашата љубезна личност објавила нешто што е поврзано со нивниот брак на нивниот профил на социјалните мрежи, а потоа поздравете го.

– Ако случајно се судрите со брачната двојка додека сте надвор, тогаш обидете се да им честитате.

– Ако вие и вашата љубовница веќе бевте пријатели уште пред да се венчаат, тогаш испратете им кратка, но искрена честитка.

Сакатездроби и нивната брачна среќа ќе ви помогнат да се ослободите од сите ваши чувства за нив, бидејќи ако сè уште ги имате, тогаш големи се шансите дека сè уште сакате да бидете со нив дури и по нивниот брак.

Знајте дека вашата симпатија е среќно оженет и обидете се да бидете среќни и за нив.

10) Дајте си време да се излечите од ова

Знам дека е добро да раскинете се што ве потсетува на личноста што не можете да ја добиете готово, но исто така важно е да си дадете малку време.

Можеби е примамливо да си дозволите да се валкате во вашата болка и повредена, но тоа само ќе доведе до поголема несреќа.

Најдоброто нешто што можете да направите е да започнете да продолжите и повторно да се ставате таму - да запознавате нови пријатели, да создавате нови спомени и повторно да откриете кој сте како личност.

Не заборавајте дека имате многу пријатели кои сакаат и се грижи за вас, затоа не плашете се да ги споделите вашите чувства со нив - дури и ако тие не се на истото место како што сте вие.

Најважно, не брзајте со работите или не правете работи во брзање. Нема потреба да го правите тоа.

Дајте си време да се излечите од ова, од овој лош крај (од ваша страна). Дајте си време да продолжите понатаму и да се чувствувате подобро за себе.

Како што споменав, можеби ќе ви треба помош од пријателите, семејството, терапевтот или некој со кој навистина можете да разговарате за тоа како се чувствувате правилно сега.

Времето е одличен исцелител. И тоа ќе ви го даде
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.