10 чекори за да се манифестира здрава врска

10 чекори за да се манифестира здрава врска
Billy Crawford

Сте биле во и надвор од премногу токсични врски и ви се гади од тоа. Се колнеш дека твојот следен ќе испадне поинаку. Но, не е доволно само да сакате да имате добра врска, треба да ја манифестирате за да ви помогне универзумот.

Без разлика дали сè уште сте во токсична врска или штотуку сте ја напуштиле, овде се десет чекори што треба да ги преземете за да манифестирате здрава врска.

1) Верувајте дека заслужувате да бидете во здрава врска

Склони сме да стануваме се повеќе и повеќе заморени како што старееме.

Ја губиме надежта и наместо тоа мислиме дека никогаш нема да ја добиеме врската за која отсекогаш сме сонувале. Стануваме очајни и се прицврстуваме на каква било врска е пред нас, дури и ако не е баш она што го заслужуваме.

Можеби си рекле дека, колку и да е токсична вашата врска, барем не е најлоша некогаш сум имал. Но, можеби причината поради која привлекувате токсични врски е тоа што верувате дека тоа е она што го заслужувате.

Отстранете го гласот од главата што вели дека не заслужувате љубов. И не. Не сакам само да го смирувам - ако сакате да ја скршите шемата и да започнете одново, ако сакате да ја привлечете вистинската врска, треба да ја искорените од вашиот систем!

2) Верувајте во тоа ти си достоен дури и ако си несовршен

Поради лошите односи во минатото, на крајот се гаѓаш со гас, верувајќи дека ти си причинатаоднос со себе, тогаш универзумот ќе ви помогне да го пронајдете вашиот совршен партнер.

Се разбира, со текот на времето. Не можете да брзате да се сакате себеси само за да можете да најдете љубов, а не можете да брзате со универзумот. Биди стрплив. Сè додека сте во вистинската насока, тоа ќе дојде.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

зошто сте во нездрави врски или дека тоа го заслужувате.

На крајот на краиштата, заедничкиот именител тука сте вие, нели?

Видете, вистина е дека понекогаш сте болка со која треба да бидете и сте донеле лоши одлуки во вашиот живот, но тоа не значи дека не заслужувате да бидете во здрава, љубовна врска.

Но, кога станува збор за врските, можеби бидете изненадени кога ќе слушнете дека постои една многу важна врска што веројатно ја занемарувате:

Односот што го имате со себе.

Научив за ова од шаманот Руда Ианде. Во неговото неверојатно, бесплатно видео за негување здрави врски, тој ви дава алатки за да се засадите себеси во центарот на вашиот свет.

И штом ќе почнете да го правите тоа, не може да се каже колку среќа и исполнетост можете да најдете во себе и со вашите односи.

Значи, што го прави советот на Руда толку да го промени животот?

Па, тој користи техники кои произлегуваат од древните шамански учења, но тој го става својот модерен пресврт на нив. Можеби е шаман, но ги има искусено истите проблеми во љубовта како јас и ти.

И користејќи ја оваа комбинација, тој ги идентификува областите каде што повеќето од нас греши во нашите односи.

Значи, ако сте уморни од вашите врски кои никогаш не функционираат, да се чувствувате потценети, неценети или несакани, ова бесплатно видео ќе ви даде неколку неверојатни техники за да го промените вашиот љубовен живот.наоколу.

Направете ја промената денес и негувајте ја љубовта и почитта што знаете дека ги заслужувате.

Кликнете овде за да го погледнете бесплатното видео.

3) Помирете се со вашето минато

За да продолжите напред со здрав ум и дух, треба да се помирите со вашето минато, а тоа вклучува несовршени, тотално погрешни, понекогаш непожелни вас.

Простете си што не сте трпеливи и грациозни цело време.

Прости си што не си заминал порано кога црвените знамиња беа јасни.

Прости си што дозволивте врската да остави лузни на вас.

Тоа верзијата од тебе сè уште учеше. Влезе во училиштето на животот во училницата наречена „Односи“ и ѝ беше предаден еден од најтешките наставници што ги даваше најтешките испити. Да. преживувајќи го во едно парче. Повелете и честитајте си себеси.

И откако ќе го направите тоа, одвојте еден момент за да се потсетите на вашите токсични врски. Колку и да е тешко, заблагодарете му што ве натера да сфатите што не сакате во врската.

4) Одлучете дека сакате само здрава врска

Едно е да се верува во нешто, друго да се одлучува за нешто. И двата чекори се неопходни за да се манифестира она што го сакаме во животот.

Когаодлучуваш за нешто, имаш убедување. Поради ова, универзумот ќе ве слушне гласно и јасно, и точно ќе знае како да ви помогне.

Повеќе од тоа, одлуките водат кон акција.

Ова значи дека кога ќе одлучите не сакате повеќе да бидете во токсична врска, ќе се држите подалеку (или ќе се оддалечите ако сè уште сте во една) од луѓе кои можеби се лоши партнери.

Ова значи дека кога ќе одлучите да бидете во здрава врска, активно ќе барате партнер кој има потенцијал за здрава врска.

Рецитирајте мантра секое утро или само ставете белешка на вашиот ѕид или на телефонот. Нешто едноставно како „Ќе имам здрава врска“.

Потсетете се на оваа одлука и почнете да работите на нив. Верувај ми, универзумот ќе биде твој сојузник.

5) Запознај се себеси (стариот ти и новиот тебе)

Порано бевте слепи и во ред со навредливи партнери и нездрави врски . Сега не си (фала богу).

Оди разговарај со старите верзии на тебе и со новата верзија од тебе.

Прашај го старото јас зошто е во ред со тоа што била во нездрава врска толку долго.

Зошто се чувствувала несигурно и мислела дека никој друг нема да ја сака?

Зошто толку лудо се заљубила што се заборавила себеси?

Дали таа има особини кои придонесуваат за токсичната динамика?

Потоа поставете неколку прашања до новиот вас, оваверзија од вас која сака здрава врска.

Дали сè уште се чувствувате несигурно?

Дали сè уште имате тенденција да се заљубувате толку лудо што се заборавате?

Дали имате вештини за конечно да забележите токсична врска?

Исто така види: 14 работи што можете да ги правите кога животот не ви оди никаде

Ако навистина сакате работите да се променат, треба да започнете од себе и помага да се споредат вашето минато и сегашното јас за да ги барате вашите модели. Мораме да ја работиме нашата внатрешна работа и да се трудиме да не ги правиме истите работи за нас за да ги привлечеме вистинските луѓе.

Исто така види: 14 работи што треба да ги земете предвид пред да изберете помеѓу љубовта и целта во кариерата (целосен водич)

6) Бидете многу јасни за тоа што сакате кај партнерот

За да манифестирајте го она што го сакате, треба да бидете апсолутно јасни што точно сакате до последниот детал.

Земете пенкало и хартија и обидете се да визуелизирате еден ден во вашата иднина.

0>Замислете дека се будите со некого во мрзливо неделно утро. Како е? Како се чувствувате кога ја гледате оваа личност покрај вас? И кога ќе се разбудат, за што зборувате? Како би го поминале вашето неделно попладне?

Најважно, кога имате проблеми и расправии, како е со нив? Дали малку се расправате, а потоа се смеете или го поминувате цел ден мрморејќи се еден околу друг? Ако сакате повеќе да се смеете, можеби ќе сакате да барате некој што е повеќе детски и лесен.

Можеби ви изгледа глупо, но запишете онолку колку што можете да замислите и држете ги овие работи при срце додека сте надвор барам некој да бидесо.

Помалку по малку, со сите детали што ги наведовте, изградете идеално сценарио во вашата глава, точно како што би сакале вашиот живот да биде во совршен свет и верувајте дека тоа Ќе биде твоја еден ден.

Се разбира, не треба да очекуваш дека следната врска ќе биде совршена. На крајот на краиштата, ништо не е навистина совршено. Но, знаејќи што точно сакате, ќе можете подобро да ги толерирате малите фрустрации на кои може да наидете во текот на вашата врска. Исто така, побрзо ќе знаете кога е време да се ослободите.

7) Бидете многу јасни за она што НЕ го сакате кај партнерот

Да знаете што не сакате е веројатно повеќе важно е отколку да знаете што сакате.

Можете да живеете добро со партнер на кој му недостасува нешто или две што би сакале да ги има, но ќе страдате ако вашиот партнер има работи кои тешко се поминуваат за вас.

Да знаете што не сакате ќе ви помогне да поставите граници и очекувања со партнерот. Црвените знамиња и прекршителите на зделки, исто така, би било полесно да се идентификуваат.

Корисен трик е да се преправате дека подготвувате список за вашата идна ќерка. Ќе сакате вашата ќерка да биде безбедна и повредена повеќе од било што друго, па затоа ќе го сфатите крајно сериозно.

Бидејќи целта е да сакате здрава врска, можеби треба оди вака:

  • Кога има проблем, НЕ сакам мојот партнер да ме обвинува ситевремето.
  • Кога сакам да разговарам, НЕ сакам мојот партнер да се затвори.
  • Не сакам да имаат некаква зависност.

Ако се чувствувате дека сте премногу барани за да ги сакате овие работи, замислете ја вашата идна ќерка. Таа заслужува да биде почитувана и покажана наклонетост, нели? Па, така и вие.

8) Бидете намерни со вашите состаноци

Откако ќе добиете јасна идеја за точно каков партнер сакате , треба да бидете намерни кога одите во врска. На крајот на краиштата, која е поентата да знаеш што сакаш, а што не сакаш, ако тоа не го применуваш во реалниот живот.

Посвети големо внимание на тоа какви се луѓето. Дали одговараат на критериумите што ги поставивте? Дали нивните постапки и верувања се компатибилни со вашите? Дали се согласувате што сакате од врската?

Има многу риби во морето, затоа не грижете се да останете без опции!

Морате да размислите за овие датуми како да купуваш. Не се вложувајте премногу во првото нешто што ве привлекува. Наместо тоа, направете чекор назад и проценете го вашиот партнер и потенцијалот на врската.

Запомнете, се обидувате да не се вратите на истите шеми, па мора да бидете рамнодушни додека не дозволите некого да си оди подлабоко.

Види, дури и ако веќе си направил самопроценка и универзумот си ја работи својата работа, но ако не ги скршиш твоите шаблони, тоа ќе биде џабе. Држете се само до вашата одлукастремете се кон здрава врска и за тоа навистина да се случи, треба да ја користите вашата глава (не само срцето) кога го наоѓате вистинскиот партнер.

9) Најдете можности да ги привлечете вистинските луѓе

Значи, да речеме дека имате идеја за точно каква личност сакате да бидете. Сега, каде би нашол некој таков?

На пример, ако сакате некој авантурист - можеби затоа што вашиот поранешен бил толку вкочанет и досаден - тогаш веројатно треба самите да одите во авантури за да се сретнете како -луѓе со ум.

Прифатете ја поканата за планинарење на вашиот најдобар пријател! Одете искачете се на карпи со таа личност што сте ја запознале минатиот викенд. Ако сакате некој кој е авантуристички и го сака на отворено, тогаш треба да одите на отворено.

Можете да го повикате универзумот да ви донесе совршен партнер, но навистина не можете да очекувате дека универзумот ќе направи сè за вас.

Размислете начини на кои можете да запознаете партнер каков што сакате. Каде мислиш дека се дружат? Што мислите, кои се нивните хоби? Потоа наместо да се дружите во вашиот редовен бар, одете таму.

10) Покажете го огледалото на односот што го имате со себе

Пред да можете да ги сакате другите, прво мора да научите како вистински сакај се себеси.

Во спротивно, би бил само емотивен вампир, кој ќе го троши времето и енергијата на другите луѓе само за да ги задоволи твоите емоционални потреби. Никој не го сака тоа и односи со луѓе кои не го сакаат тоазнај самољубието брзо се пренесува и станува токсично. Фрустрациите се наталожуваат, темпераментот се разгорува и трпението се намалува.

И не само тоа, туку како што ќе се манифестирате, неизбежно ќе привлечете луѓе кои ќе го рефлектираат вашиот внатрешен однос со себе.

Значи, ако сакате да привлечете луѓе со кои ќе имате добра, трајна врска, прво треба да се помирите со себе. Треба да ги знаете и разберете вашите силни страни и маани и да се сакате себеси такви какви што сте.

Ова е неверојатно важно. Во спротивно, на крајот може да привлечете некој што се мрази себеси исто како што вие самите се мразите, а вие двајцата би завршиле заглавени во циклус каде што продолжувате да се влечете еден со друг. Или, пак, ќе завршите со некој кој ќе ве злоупотребува исто како што вие самите се злоупотребувате.

Ако сакате здрава врска, сакајте се прво себеси. Потоа, покажете го видот на партнер кој може да ве сака онакви какви што сте и точно знае како да го направи тоа за да се чувствувате сакано.

Заклучок

Секој сака и заслужува здрава врска, но да биде во едно не е нужно лесно. Светот на љубовта е полн со предавство, кршење на срцето и разочарување што крши коски. Повеќето луѓе барем еднаш во животот завршуваат заглавени во токсична врска.

Но, ако сакате точно да знаете што сакате, што не и бидете сигурни дека имате здрава
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.