Како да се ослободите од некој што го сакате: 16 совети без нахакан

Како да се ослободите од некој што го сакате: 16 совети без нахакан
Billy Crawford

Тешко е да се раскинете и да се откажете од некој што го сакате.

Ако сте заедно долго време и сметате дека не можете да живеете без него, раскинувањето може да биди разорен.

Љубовта е неуредна и прекрасна и длабоко вкоренета во нас кога ќе го најдеме оној со кој мислиме дека треба да бидеме.

Но, може да биде уште попроблематична кога се врзуваат се отсечени и двајца одат по својот пат.

Кога се соочувате со изгубена љубов, може да биде тешко да го најдете патот за враќање од работ.

Еве 16 совети како да се ослободите на некој што го сакаш за да можеш да се вратиш на живеење каков што сакаш.

1) Не поставувај тајмер

Еден од најдобрите совети што можеме да ги дадеме е да ти кажеме да не вршете притисок врз себе да го преболите некој што го сакате што е можно побрзо, дури и ако се прашувате дали некогаш ќе се врати.

За овие работи е потребно време и ако се обидете да го принудите закрепнувањето од загубата на љубов, можеби ќе сфатите дека ви е потешко да се поправате.

Оставете ги сите очекувања за тоа колку долго треба да ја жалите вашата загуба и обидете се да се фокусирате на позитивните работи како начин да живеете овде и сега.

Во ред е да ги почувствувате сите чувства, мисли и емоции кои доаѓаат заедно со ваквото искуство и ако само брзате да стигнете до следното нешто, ќе ја пропуштите можноста да помирите сè и можеби ќе страдате подолго порадиИнтимност.

Излегува дека живеењето исполнет живот и здравите врски се можни само ако се фокусираме на односот што го имаме со самите себе.

Гледате, повеќето од нашите недостатоци во љубовта произлегуваат од нашите сопствен комплициран внатрешен однос со самите себе – како можете да го поправите надворешното без прво да го видите внатрешното?

Започнете од себе!

Практичните решенија на Руда ќе ви помогнат да сфатите како можете да го живеете својот најдобар живот.

Погледнете го бесплатното видео овде.

15) Очи напред

Лесно е да се погледне назад на она што било и да се запрашаш што би можело да биде, но треба да му веруваш на универзумот дека она што се случило е она што требаше да се случи.

Сè се случува со причина. Понекогаш таа причина е што направивме ужасна грешка или лоша одлука, но кога станува збор за љубовта, сè може да се преговара.

Можете да преговарате со себе за да ја оставите и да се фокусирате на она што следува.

Да се ​​верува дека она што се случило е вистина ви овозможува да продолжите напред верувајќи дека она што ќе се случи е исто така она што треба да биде.

Често ја полагаме нашата вера во другите луѓе кога треба да веруваме во универзумот. Ни го врати грбот. Таа личност не беше вистинската личност за вас, без сомнение. Верувај му.

16) Исклучи ги од твојот живот (но на специфичен начин)

За да си дозволиш да го обработиш и да го оставиш да си одиш од некој што го сакаш, треба да одвоиш време даотстранете го вашиот поранешен партнер од вашите социјални мрежи.

Дури и ако сте решиле да ги завршите работите во добри односи, за некои луѓе може да биде претерано да се види она што тие го прават.

Наместо да се изложувате на можноста да го отворите телефонот и да го најдете како се дружи со некој друг на социјалните мрежи, само блокирајте ги или намалете ги известувањата од него засега.

Ако работите завршиле лошо и сè уште ве мачи гневот и болката, размислете целосно да ги отсечете од вашиот живот.

Најдоброто нешто во врска со ставањето простор помеѓу вас и вашиот поранешен е тоа што всушност може да помогне повторно да се разгори искрата (ако тоа е она што го сакате)

Да му се даде простор на бившиот може да изгледа контраинтуитивно, но всушност е исклучително ефикасен метод за враќање со него.

Сепак, тоа мора да го направите на многу специфичен начин.

Една грешка што ја прават луѓето е едноставно да ја прекинат комуникацијата веднаш по раскинувањето.

Иако треба да им дадете време и простор, прекинувањето на сета комуникација е всушност погрешен потег. Наместо тоа, сакате да направите да изгледа дека навистина и навистина не сакате да разговарате со нив во моментов.

Совршен начин да го направите ова е да го испратите овој текст „Нема комуникација“.

0>— „Во право си. Најдобро е да не разговараме во моментов, но би сакал на крајот да бидеме пријатели“. —

Само едно предупредување до кое треба да се испрати овој текствашиот бивш во вистинско време по раскинувањето за да биде најефективно.

Сепак, брилијантниот дел од овој текст е тоа што комуницирате со бившиот со кој навистина не сакате да разговарате нив сега. Вие во суштина велите дека повеќе не ви требаат тие да играат улога во вашиот живот.

Зошто е ова толку добро?

Бидејќи предизвикувате „страв од загуба“ во вашиот бивши, што повторно ќе ја поттикне нивната привлечност кон вас.

Заклучок

Љубовта е доволно тешка без да мора да се справите со нејзината загуба. Кога врската ќе заврши, тоа може да биде погубно за двајцата партнери.

Ако сте биле навредени, можеби ќе ви биде навистина тешко да застанете на нозе и да научите повторно да сакате.

Она што се чини дека доаѓа толку природно понекогаш може да се чувствува болно и непријатно кај другите, но кога работите на опоравување од изгубената врска, имате најголем успех да живеете подобар живот на краток рок.

Имајте на ум дека не си роден со оваа личност на колкот и нема да умреш ни со неа на него.

Ти си поединец со индивидуални соништа и цели и можеш повторно да го направиш своето за кратко време со следејќи ги горенаведените едноставни правила за ослободување од изгубената љубов.

Кога станува збор за губење љубов, тоа може да биде катастрофален удар за вашето его, живот и системи на верување. Да откриете кој сте вие ​​може да биде целта на вашиот нов живот.

Без разлика колку долго сте билеодејќи по оваа земја, секогаш има нешто ново да откриете за себе.

Постојат можности насекаде околу вас да најдете нова цел и да научите повторно да живеете сами. Со толку многу акцент ставен на среќно до крајот на животот, ние често забораваме дека можеме да бидеме совршено среќни сами.

Пронаоѓањето на светлината во себе е патување кое вреди да се оди и кое ќе ве ослободи од уништувањето на да ја изгубиш љубовта за добро.

Да преболиш некого не се случува преку ноќ.

Не е дека постои магично апче што можеш да го испиеш и одеднаш си го надминал бившиот - но не би тоа е убаво?

Во реалноста, на луѓето може да им требаат месеци, па дури и години за да преболат некого, а во некои случаи, продолжувањето понатаму никогаш не се случува.

Изгубените љубови можат длабоко да нѐ следат и да не следат за вечноста.

Но, со правилен став и ново чувство за цел по раскинувањето, можете да го надминете бившиот и да продолжите со животот на начин што не само што ќе го запре повредувањето туку и ќе го направи светот изгледа како прекрасно место повторно.

Дали ви се допадна мојата статија? Лајкнете ме на Фејсбук за да видите повеќе написи како оваа во вашиот довод.

тоа.

Исто како и секоја друга рана: Кршењето на срцето заздравува со текот на времето - и на крајот ќе продолжите понатаму.

За мене беа потребни околу три месеци целосно да продолжам кога ја изгубив љубовта кон мојот живот. Но, ако го знаев она што го знам сега, сигурен сум дека можеше да биде побрзо.

Токму затоа напишав книга за уметноста да се надмине некого.

Исто така види: 10 знаци дека вашиот поранешен е збунет во врска со враќањето заедно и што да прави

во крајна линија е дека ако знаете како правилно да тагувате, да ги обработите своите емоции и потоа да се фокусирате на создавање нови извори на значење, можете да преболите некого побрзо отколку да се прекршувате и да се сожалувате (што е токму она што го правев многу подолго отколку што би требало да имам).

Треба само да ги знаете техниките, кои ги покривам подлабоко во мојата книга во споредба со овој блог пост. Можете да ја погледнете мојата книга овде.

2) Погледнете наоколу

Кога ќе го сфатите вашиот следен потег, размислете за другите врски во вашиот живот и како тие прават да се чувствувате живи и да имате цел .

Запомнете дека целиот ваш живот не се врти околу вашиот партнер, па дури и да се врти, не мора засекогаш.

Сега кога сте разделени, можете да почнете да размислувате повторно за себе.

Кои пријатели пропуштивте? Од кои активности се откажавте? Што го правеше животот вреден да се живее, а не сте имале многу време да го практикувате откако сте во врска?

Размислете што друго има таму што може да искри светлина во вас и да направиодлука да се фокусирате на тоа наместо на раскинувањето кое ви го одзема животот во моментов.

3) Дозволете си да чувствувате што и да чувствувате

Наместо да се обидувате да ги удавите чувствата, дозволете им на вашите чувства да да ве надмине.

На многу луѓе им е тешко раскинувањето затоа што се спротивставуваат на мислите и чувствата што се појавуваат, но може да биде многу повлијателно само да си дозволите да ги почувствувате чувствата и да признаете дека ве повредуваат.

Дозволете си да ги ослободите овие емоции во свое време. Нема брзање, но исто така нема потреба да се валкате кога е вистинското време да продолжите понатаму.

Иако знаците во оваа статија ќе ви помогнат да научите како да се ослободите од некој што го сакате, може да биде корисно да зборувате на тренер за врски за вашата ситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет приспособен на специфичните проблеми со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Херој на врската е страница каде што Високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето да се движат во сложени и тешки љубовни ситуации, како што се проблеми со отпуштање. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Па, откако поминав низ тешкотии во мојот љубовен живот, допрев до нив неколку месеци пред. Откако се чувствував беспомошно толку долго, тие ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучувајќи практични совети за тоа како данадминете ги проблемите со кои се соочував.

Бев воодушевен од тоа колку беа искрени, разбирливи и професионални.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да се прилагодите на даде совети специфични за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

4) Бидете љубезни кон себе

Многу луѓе може да ви кажат да одморите и да се обидете да направите нешто што е само за вас - некои луѓе снемуваат и купуваат нов автомобил или се преселуваат во нов град или ја напуштаат својата работа и започнуваат бизнис што отсекогаш сакале да го започнат.

Кога се соочуваат со страшни стрејт, лесно е да се потсетите дека немате остатокот од животот за да ги доведете работите во ред.

Губењето на љубовта често е слично на некој што умира. Тоа може да бара од вас да бидете многу љубезни и нежни со себе.

Понекогаш не можете а да не размислувате или сонувате за нив.

Започнете со тоа што нема да ги слушате луѓето кои ве притискаат да направете го ова на одреден начин. Можеш да продолжиш на свој начин без да мораш да им угодуваш на другите.

5) Разговарај за тоа

Отстранувањето на работите од градите многу ќе ви помогне да ја преработите ситуацијата.

Наместо да разговарате со луѓе кои само ќе ви кажат колку ви е подобро и колку тој или таа сепак бил ужасен за вас, разговарајте со некој кој само ќе ви дозволи да ги внесете вашите два центи.

Треба да можете да ги изразите вашите грижи, радост, страв, грижа, чудење и љубопитност во безбеднопросторот.

Пријателите и семејството често им кажуваат на луѓето дека им е подобро, но навистина, нема да се чувствува така долго време.

За да преболите некого, треба да се фокусирате за чувствата што ги чувствувате и разговарајте за нив со некој кој ќе ви даде простор да го сторите тоа.

Професионалната помош може да биде добра опција ако немате некој во вашиот живот кој ќе ви даде непристрасен уво.

6) Ослободете ја вината и покажувањето со прст

Ако сакате да се борите, не обвинувајте се себеси или вашиот поранешен партнер. Тоа не те води никаде.

Дури и да е твоја вина, што постигнува чувството лошо за себе?

Ако сте ја изгубиле врската поради нешто што сте го направиле, доволно страдавте.

Нема потреба да се ставате во позиција што ќе ве остави повторно да се чувствувате недостојни за љубов.

7) Направете сметка

Пред да направите било што, вие треба да дозволите да се појави реалноста на она што се случило. Оставете ја да се впие и да ве измие.

Вашата врска заврши. Тоа е ужасна работа. Дури и ако сте среќни што врската е завршена, сепак може да се чувствувате изгубено без некого да се обраќате редовно.

Важно е да обрнете внимание на тоа каде се наоѓате во животот во моментов и каде сакате да одите оттука.

Прегледот ви помага да видите што е точно пред вас и штом знаете каде сте, можете да формулирате план закаде сакате да одите.

Прашањето е:

Што навистина можете да промените во моментов кај себе за да продолжите напред на подобра нота?

Започнете со себе. Престанете да барате надворешни поправки за да го средите вашиот живот, длабоко во себе, знаете дека ова не функционира.

И тоа е затоа што додека не погледнете во себе и не ја ослободите вашата лична моќ, никогаш нема да најдете задоволство и исполнетост го бараш.

Ова го научив од шаманот Руда Ианд. Неговата животна мисија е да им помогне на луѓето да ја вратат рамнотежата во нивните животи и да ја отклучат нивната креативност и потенцијал. Тој има неверојатен пристап кој ги комбинира античките шамански техники со модерниот пресврт.

Во своето одлично бесплатно видео, Руда објаснува ефективни методи за да го постигнете она што го сакате во љубовта.

Значи, ако сакате да изградите подобар однос со себе, да го отклучите вашиот бескраен потенцијал и да ја ставите страста во срцето на сè што правите, започнете сега со проверка на неговите вистински совети.

Еве повторно линк до бесплатното видео.

8) Одете надвор од градот некое време

Ако сè друго не успее, одете на пат или полетајте во друг град за да видите некои нови работи.

Дајте си малку време да размислите и размислувате и да се оддалечите од истите лица што ги гледате цело време.

Исто така види: Дали јас сум проблемот во моето семејство? 32 знаци дека сте!

Не се работи за бегство. Станува збор за тоа да си дадете простор и време што ви требаат за повторно да се фокусирате и да се ре-енергирате за вашето следнопреместете се.

9) Запознајте нови луѓе

Не, не мора да легнете во кревет со првата личност што ќе ја сретнете. Сексот нема да ви помогне да се ослободите од некој што го сакате, верувајте ми.

Но, треба да излезете таму и да запознавате нови луѓе за да можете да си дозволите да разберете дека постојат пристојни луѓе таму за вас запознајте се.

Понекогаш можеме да добиеме тунелска визија за личноста што ја сакаме – и веруваме дека никогаш нема да најдеме некој толку добар. Но, тоа едноставно не е вистина.

Има цел свет на луѓе кои треба да се запознаат и многу од нив ќе станат одлични партнери.

Не велам дека треба да се заљубите повторно во скоро време.

Но, само излезете таму и не плашете се да запознаете некој нов. Тоа ќе биде мал чекор на долго патување на целосно закрепнување.

10) Копајте длабоко

За да се ослободите и да преболите некого, треба да се фокусирате на себе, а не на другиот личност.

Можеби ќе имате неколку моменти на бес и лутина кон нив, но вистината е дека ако навистина сакате да ги споите работите и да си го вратите животот, ќе мора да ги оставите да си одат.

Копајте длабоко во сопствената свест и откријте зошто на прво место ја сакавте таа врска.

Што добивте од тоа?

Дали тоа беше само работата правевте толку долго, не се ни сеќавате зошто бевте заедно?

Дознајте што добивате од врската и потоа одлучете што сакатеод животот што не можевте да го добиете од таа врска.

11) Отстранете ги врските

Понекогаш треба само да ги оставите да си одат. Физички. Не можете да имате контакт со нив веднаш по разделбата. Тоа е за ваше добро.

Тоа е како кога одите на диета, но си велите дека ќе имате само уште едно парче чоколадна торта. Тоа не може да биде така. Едно парче секогаш се претвора во две.

Затоа, отсечете ја оваа работа на колена и не разговарајте со вашиот стар партнер некое време, ако некогаш повторно. Тука не им должите ништо. Овде се работи за грижа за себе.

12) Престанете да сонувате за она што можеби било

Не дозволувајте да трошите време размислувајќи за тоа што би било или што би можело да биде ако само простите еден на друг.

Во зависност од ситуацијата, може да изгледа лесно да се вратите како што беа работите или ако сте спремни да им простите само за да се вратите во нормала, но не вовлечен во искушението.

Знаете што се случи и нема смисла да се прашувате што би можело да се случи ако се вратите заедно. Не треба повторно да се здружувате.

Луѓето постојано раскинуваат и на двајцата им излегува најдоброто нешто.

Како луѓе, донесуваме одлуки од места на слабост и тогаш решете се да се задоволите со резултатите од тие одлуки.

13) Простете си себеси…и нив

За да ве поттикне, прво треба да си простите себеси. Тоаможеби изгледа најдоброто нешто што можете да направите е да му простите на партнерот, но ова не е за него.

Се работи за вас и за тоа каде се наоѓате во животот во моментов. Најдете време да се ослободите пред да му дадете какви било реквизити на некој друг.

Можете да одберете да не му простите, но ако ништо друго, треба да си дозволите да продолжите понатаму.

Ќе продолжите да паѓате и да се обвинувате себеси за сè ако не си дозволите да продолжите со работите.

Тоа е едноставен концепт, но оној што луѓето често грешат со тоа што прво ќе им простат на другите луѓе .

14) Одете живејте го вашиот најдобар живот

Наместо да седите дома и да се валкате во вашите таги, излезете таму и правете работи што прават да се чувствувате живи.

А. многу луѓе излегуваат надвор од контрола по лошото раскинување, но ако трчате на земја и прво се фокусирате на себе, за кратко време повторно ќе живеете одличен живот.

И запомнете, вашата животот беше прилично убав пред оваа личност да влезе во него, инаку не би сакала да биде дел од твојот живот, нели?

Дајте си малку заслуга за она што сте успеале да го создадете во вашиот животот и потоа вратете се да го изградите за себе.

Како е ова можно?

Лично, верувам дека за ова треба да размислувате само за себе и да изградите врска со себе.

Уште еднаш, го научив ова од неверојатниот мастерклас на Руда Ианде за Љубовта и
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.