20 начини да се преживее да бидеш замислен по сериозна врска

20 начини да се преживее да бидеш замислен по сериозна врска
Billy Crawford

Содржина

Раскинувањето боли, но барем знаете кога да продолжите понатаму. Но, кога ќе те пронајдат духови по сериозна врска, раната останува да згное.

Тој го ставаш своето срце во врската, само за да откриеш дека некој никогаш немал пристојност да те одбие.

Тоа е мизерно и збунува. И колку и да сакате да престанете да размислувате за тоа, има дел од вас што едноставно не може а да не се запраша зошто.

Па, оваа статија е за вас.

Еве ја вистината , да се биде со дух е почеста отколку што сфаќате. Всушност, повеќе од четвртина од врските завршуваат на овој начин.

Затоа, не губете време обидувајќи се да откриете што тргнало наопаку или дали тоа е ваша вина.

Наместо тоа, заштедете се многу непотребни болки во срцето и преземете ги овие 20 чекори кои ќе ви помогнат да продолжите понатаму.

1) Признајте дека болката што ја чувствувате се должи на губењето на врската и не потврдувајте ги нивните погрешни постапки.

Мора да запомните дека болката што ја чувствувате се должи на губењето на она што сте мислеле дека ќе биде.

Никој не сака да се чувствува напуштен, изневерен и изневерен. Затоа научете од ова и знајте дека ова нема да се повтори.

Додека вашето срце заздравува и одвојувате време за себе, важно е да размислите за здрави начини за справување со болката.

0>Ако треба да плачете, дозволете си да бидете ранливи и да плачете.

Дозволете си го времето што ви треба за заздравување за раната да не се влошидојде до тебе. Наместо тоа, нека ја поттикне вашата посветеност да пронајдете нова врска за која сте возбудени.

И овие нови врски ќе ве направат среќни повторно, не само затоа што тие се одлични луѓе кои можат да направат да се чувствувате добро, туку исто така затоа што тие ќе ви помогнат да продолжите од вашето минато и да се движите кон нешто подобро во иднина.

17) Не го ставајте животот во мирување поради ова искуство.

Вие должни си да простиш и заборавиш на минатото и да ја прифатиш иднината. Не можете да го промените. Можете само да научите од тоа и да одите напред во животот.

И тоа е она што треба да го правите од тука па натаму!

Отфрлањето дефинитивно не е најдоброто чувство, но ова искуство ќе ве натера да посилни на долг рок. Сè што треба да направите е да не се откажувате и да запомните дека има и други луѓе кои во секој случај би можеле да ви одговараат подобро.

Важно е да продолжите да одите напред и да бидете отворени за подобри односи во иднината. Така ќе поминете низ одбивањето и како повторно ќе ја изградите вашата доверба во себе.

Најдете начин да се вратите за да бидете среќни! И за да го направите тоа, ќе мора да заборавите на сите духови што ве прогонувале во минатото. Ќе мора да се откажете од нив, исто како што направивте за вашите минати врски кои не успеаја.

Не се откажувајте! Продолжете да се движите напред и наскоро ќе ви се отвори нов сет на врати и ќе најдетенекој уште подобар од порано.

18) Не се измачувај барајќи одговори или причини зошто бивш те опнишал. измачете се барајќи одговори и барајќи причини зошто тоа ви се случило. Колку и да е тешко, најважното нешто што можете да го направите во овој момент е да се откажете од врската и да се фокусирате на себе.

Не можете да ја знаете причината зошто вашиот поранешен решил да ја прекине врската .

19) Одвојте време да размислите зошто тоа не успеало со вашиот бивши.

Ние имаме тенденција да мислиме дека ја контролираме врската, но вистината е дека врските може да биде многу сложено и нема начин да знаете што тргнало наопаку додека не биде предоцна.

Одвојте време да размислите зошто тоа не успеало со вашиот бивши.

Повеќето луѓе го знаат ова длабоко во себе, но се плашат како ќе се справат со болката. Затоа, тие повеќе би сакале да ги игнорираат овие чувства отколку да се справат со тоа.

Обидете се да ја користите болката како алатка за промена наместо да се држите за неа.

Што јас лично сакам да правам во моменти како ова е дневник. Запишувањето на моите мисли ми помага да ги видам работите појасно и да се фокусирам на она што е реално и да не се одвлекувам од болката.

Друг одличен начин да се справите со болката е да зборувате за неа. Разговорот со пријателите и членовите на семејството може да биде многу утешен и често ќе откриете дека тие можат да ви помогнат да ги видите работитеи друга перспектива.

Исто така види: 27 психолошки знаци дека некој му се допаѓате

Пробајте ги овие методи и може да ви помогне да ги препознаете основните проблеми помеѓу вас и вашиот поранешен. Вистината може да биде многу болна, но ако можете да ја прифатите, ќе можете да се откажете и да продолжите понатаму.

20) Научете од овој неуспех на врската со испитување како тоа влијаело на вашиот живот, како ве променило , и како дојдовте овде.

Од моето искуство, кога ја минував болката поради тоа што бившиот љубовник ме опниша, имав среќа да го пронајдам Херојот на врската

Нивниот тренер за професионални односи ми помогна да го видам неуспехот од друга перспектива. Преку овој неуспех, сфатив дека постои голем јаз помеѓу она што го очекував и она што го доживеав.

Научив за тоа како сакам да бидам сакан и посакуван, за тоа кој сум навистина, а не за она што другите мисли на мене. И колку е важно да се прифатат разликите меѓу луѓето.

Овој неуспех ме промени на начин што повеќе ја ценам искреноста и моите потреби. Ова ме направи уште посвесен за тоа како треба да ги слушаме нашите срца наместо да ги следиме нашите умови.

Во тешко време како ова, навистина е корисно да се има професионален тренер кој ќе биде таму за да обезбеди поддршка ви треба.

Тие ќе ви помогнат да го обработите ова искуство и ќе ви помогнат да продолжите напред на сигурен начин. Ќе бидете изненадени од тоа колку брзо можете да се иселите од лоша врска и да најдетесреќа повторно.

Тие ќе ви помогнат да бидете доволно силни за да продолжите напред и да ги научите најдобрите лекции што можете од ова искуство.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и добијте совети прилагодени за вашата ситуација.

Кликнете овде за да започнете.

Сега е време да ги спроведете овие чекори во пракса.

Во ред, знам што размислуваш. Многу е полесно да се каже отколку да се направи, нели?

Тешко е да се справите со болката поради тоа што вашиот љубовник ќе ве прикаже духови. Знам дека ти недостига бившиот и дека боли. Во моментов можеби размислувате многу за него или неа. Можеби размислувате за тоа што тргнало наопаку и зошто тој или таа ве напуштил толку ненадејно, без никакво предупредување.

Можеби се прашувате дали некогаш навистина ве сакале. Можеби се прашувате дали има нешто заедничко помеѓу вас двајцата и дали сè уште има шанса да се вратите заедно со нив.

Но, дозволете ми да ви кажам една работа, вие сте достојни за добра љубов и почит . Не дозволувајте некој да ве натера да се чувствувате дека не сте доволно добри или дека ја заслужувате болката.

Сега оставете го тоа да потоне за секунда. Вие сте достојни за добра љубов и почит.

И можете да стигнете до таму, дури и ако тоа бара да поставите некои граници и да направите некои лични промени за да станете посилна, посигурна личност во идните врски.

Знам дека не е лесно во моментов да се слушне оваоткако бившиот ненадејно ве отфрлил. Но, верувајте ми кога велам дека долгорочно ќе се чувствувате подобро ако ги направите овие промени порано отколку подоцна.

Знајте што вреди.

Би ви препорачал да започнете така што ќе си кажете вакво нешто секој ден:

Јас сум добар човек. Заслужувам да бидам сакан и третиран со почит. Јас сум достоен за љубов и почит.

Овие потврди ќе ви помогнат да се потсетите на сопствената достојност и може да ви помогне да прифатите дека вашиот поранешен имал лош тајминг за да ја прекине врската, но воопшто не се работи за вас .

Станува збор за нивните лични прашања поради кои раскинале со вас без предупредување или објаснување.

Не сфаќајте го тоа лично.

Што се случува кога ќе научите да сакај се и почитувај се?

Штом ќе сфатиш колку заслужуваш, нема да дозволиш да бидеш жртва на некој што не се однесува правилно со тебе.

Кога не знаеш што сакате, честопати другите ќе одлучат наместо вас. Затоа, погрижете се да откриете што сакате и не дозволувајте некој да ви каже поинаку.

Кога се однесувате кон себе со љубов и почит, другите ќе го забележат тоа и ќе се однесуваат кон вас на ист начин.

0>И на тој начин ја создавате сопствената среќа.

Упорноста е клучна.

Ако ова е ново за вас, бидете трпеливи со себе. Можеби ќе биде потребно малку време да се навикнеш на тоа, но верувајте ми кога велам дека ќе биде љубезен кон себеќе ви помогне да ги видите работите од нова перспектива.

Ќе донесете подобри одлуки за себе. И ти го ветувам ова, штом ќе се чувствуваш среќно и самоуверено, тогаш бившиот ќе почне да посегнува до тебе. Верувај ми во ова.

Затоа, продолжи да практикуваш самољубие. И ќе ми се заблагодарите подоцна.

Сè што научивте од оваа статија треба да ви помогне да ја надминете болката и да продолжите понатаму. Можете или да седите таму и да се задржите на минатото, или можете да научите да одите во љубов и да го прифаќате она што ви се случило.

На крај, но не и најмалку важно, секогаш бидете тука за себе.

Не и да те изневери или да исчезне од тебе, тоа не те прави неуспех.

Вие не сте дефинирани од вашите врски. Љубовта е лично искуство. Ако некој те повреди и те искористи, тоа е нивна загуба, а не твоја.

Тоа е сè за сега, душо. Се надевам дека оваа статија ви помогна на еден или на друг начин и дека ќе можете да продолжите со животот и да најдете подобар партнер повторно во иднина!

кога на крајот ќе продолжите понатаму.

2) Признавајќи дека тие не ги имале вашите најдобри интереси во срцето кога исчезнале кај вас.

Треба да сфатите дека не сте ваша вина и да знаете дека вие заслужувате подобро од овој тип на однесување.

Точно е дека сите ќе грешиме и треба да научите од нив.

Сепак, ако некој имал намера да ве остави повреден и сами, тогаш нешто не е во ред.

Значи, кога тепихот ќе се извлече од под вашите стапала, важно е да препознаете дека вашите чувства се валидни.

3) Најдете време за себе да заздравите .

Важно е прво да се грижите за себе. Тоа значи дека не го проверувате телефонот на секои пет минути или не сте во тек со социјалните мрежи.

Знам дека е примамливо да внимавате каде се наоѓа вашиот поранешен. Но, ова може да биде нездраво.

Да ви го кажам ова, вистина е дека можеби повторно ќе слушнете од нив, но ако не покажат знаци дека сакаат врска со вас во иднина, најдобро е да држете се подалеку од нив.

Дозволете си да се лекувате од скршеното срце. Поминете време со семејството и пријателите. Излезете со вашите пријатели и пронајдете нови активности за да го окупирате вашето време. Најдете работи кои ќе ви помогнат да се вратите во нормален, здрав живот.

4) Иако чекорите во овој напис ќе ви помогнат да се справите со тоа што ќе бидете изложени на духови по сериозна врска, може да биде корисно да разговарате со врската тренер за вашиотситуација.

Со професионален тренер за односи, можете да добиете совет приспособен на специфичните прашања со кои се соочувате во вашиот љубовен живот.

Релација Херојот е страница на која високо обучени тренери за врски им помагаат на луѓето движете се во сложени и тешки љубовни ситуации, како на пример како да преживеете сени по сериозна врска. Тие се популарни затоа што искрено им помагаат на луѓето да ги решат проблемите.

Зошто ги препорачувам?

Кога јас поминував низ истата ситуација како тебе, се обвинував себеси. Бев исплашен, лут и депресивен. И сето тоа стана полошо бидејќи не можев да го поправам ова сам.

Потоа го најдов Херојот на врската, тие ми дадоа уникатен увид во динамиката на мојата врска, вклучувајќи практични совети како да ги надминам негативните чувства што ги доживував.

Бев воодушевен од тоа колку беа искрени, разбирливи и професионални.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете наменски совет специфичен за вашата ситуација.

Исто така види: 10 предупредувачки знаци дека мажот никогаш нема да се ожени

Кликнете овде за да започнете.

5) Ослободете ја идејата за тоа што можеше да биде и не задржувајте се во минатото.

5) 0>Полесно е да се каже отколку да се направи, но треба да се откажете од идејата за тоа што би можело да биде и да не се задржувате во минатото.

Сфатете дека не сте се изгубиле себеси или својата вредност, затоа што ако навистина се сакате себеси, тогаш ништо што тие прават или не прават не може да повредити.

Не е лесно да заборавиш некого кога бил голем дел од твојот живот. Но, обидете се да ги видите нивните постапки во поинакво светло.

6) Сфатете дека имате други опции таму.

Знам дека ова може да потрае некое време, но бидете доволно храбри да се вратите на коњ и почнете повторно да излегувате, а потоа направете го тоа со одмазда.

Вие сте вредна личност, која заслужува да биде среќна и да знаете колку се посебни.

Престанете да се тепате себеси затоа што веќе ги нема. Запомнете, кога ќе го промените начинот на кој гледате на работите, работите што ве гледаат се менуваат.

Запомнете дека заслужувате подобар третман во врската и само добро ќе ви дојде кога повторно ќе го отворите срцето.

7) Сфатете дека вие не сте проблемот.

Ако се борите со идејата дека сте направиле нешто погрешно, знајте дека тоа не е вистина.

Склони сме да се обвинуваме себеси за работите што ни се случуваат, но важно е да не е сè поврзано со нас. Запомнете го ова: вие не сте одговорни за постапките на другите.

Не можете да контролирате како другите сакаат да се однесуваат. Но, секогаш можете да изберете да преземете одговорност за вашите сопствени постапки. И вие го направивте вистинскиот избор со тоа што се оддалечивте од оваа ситуација.

Гостирањето духови е знак на недостаток на комуникација и почит. Може да се обидете да комуницирате со нив за да дознаете кои се проблемите и да работите од таму како зрелличност.

Тоа е најдоброто што можете да го направите од ваша страна. Ако не се потрудат да комуницираат со вас, тогаш јасно е дека оваа врска не вреди за вас.

Во здрава врска, важно е двете страни да бидат подготвени да ги споделат одговорностите на врската.

Не можете да бидете единствениот кој вложува труд и е посветен на тоа да успее оваа работа. Ако повторно го доживувате истото, тогаш размислете за овие прашања:

  • Што значи оваа личност за мене? Што ми треба од оваа врска?
  • Дали вреди моето време?
  • Како треба да се чувствувам за себе како резултат на оваа врска?`

Ghosting е вообичаено однесување во односите во средно училиште и факултет, но не е во ред во односите со возрасните. Тоа е само знак на незрелост и себичност.

8) Работете на себе.

Работете на себе внатре и надвор.

Треба да се излечите од болката и да најдете начин да се справите со тоа.

Додека лекувате, прочитајте ја оваа статија и пробајте некои од моите совети за лекување. Ако ви треба помош, ви го препорачувам Relationship Hero да ви помогне да се вратите во играта.

Мојот поранешен за кој мислев дека е љубовта на мојот живот ме набудуваше и знам какво е чувството.

Кога бев во најлошата точка во мојата врска, контактирав со тренер за односи за да видам дали може да ми даде какви било одговори или увид.

Очекував некои нејасни совети за навивањенагоре или да се биде силен. Навистина ми требаше систем за поддршка, тренер кој ја разбира динамиката на врската со која се занимаваме и може да ми помогне да се справам со мојата болка на начин што има смисла.

Не го очекував сеопфатниот извештај што го добив. Беше искрен, беше корисен, но исто така само ме вовлече во просторот. Да се ​​биде транспарентен и ранлив со некој кому му верувате може да биде многу моќно.

Кога ќе погледнам наназад како стојат работите сега, јасно е дека она што ми го кажа мојот тренер тогаш функционираше за мене.

Херојот на врската е местото каде што го најдов овој специјален тренер кој ми помогна да ги свртам работите и ми помогна да разберам како да ја надминам болката од тоа што љубовникот ќе ме опнира.

Херојот на врската е лидер во индустријата во совети за врски со причина .

Тие даваат решенија, а не само зборуваат.

За само неколку минути можете да се поврзете со сертифициран тренер за односи и да добиете совети специфичен за вашата ситуација>Кликнете овде за да ги проверите.

9) Престанете да се обидувате да откриете каде сте згрешиле.

Ние имаме тенденција да гледаме наназад и да размислуваме за сите работи што сме можеле да ги направиме поинаку, што е нормално. Но, немојте да го правите ова откако ќе бидете изложени на духови.

Наместо тоа, сфатете дека личноста која се оддалечила од оваа врска не е некој што на прво место бил компатибилен со вас…

Врската е би требало да направи да се чувствувате добро, а не повредена и мизерна. Не продолжувајте да се обидуватеда се поправи нешто што не може да се поправи.

10) Запомнете дека секогаш може да се научи лекција.

Знам дека ова може да биде тешко, но еден ден вие ќе погледне назад и ќе види дека ова искуство требаше да ве научи на нешто.

Можеби сте направиле нешто погрешно и сте биле одбиени, или можеби оваа личност има многу багаж и не може да се справи со врската. Во секој случај, никогаш нема да знаете што е тоа, освен ако не сте спремни да ризикувате повторно да се отворите и да се повредите.

Со искуството, ќе сфатите дека одбивањето е само дел од животот. И беше сосема нормално да бидете повредени од постапките на оваа личност.

Но, исто така ќе научите дека не можете да се задржувате на грешките од минатото и дека од нив може да се извлечат многу лекции.

11) Не заборавајте себе си и сопствените потреби во овој процес.

Знам колку е тешко кога некој е во вашиот живот толку долго, особено кога тој бил важен дел од вашиот живот.

Може да биде навистина тешко да продолжите понатаму, а боли кога ќе останете зад себе. Навистина е важно да запомните дека заслужувате да бидете среќни исто како и тие.

Можеби оваа личност на крајот ќе ве контактира. Но, ако не, упорноста е клучна тука... Мора да продолжите да се обидувате додека не најдете начин низ оваа ситуација.

Бидејќи заслужувате подобро и сте посилни од ова, време е да се откажете и да продолжите понатаму. Бидидоволно храбри да продолжите и од другата страна ќе ве чекаат повеќе насмевки.

Личноста која некогаш била ваш извор на среќа не е единствената која може да ве направи среќни.

12) Бидете зафатени и опкружете се со луѓе кои се грижат за вас.

Бидете зафатени и опкружете се со пријателите и семејството кои се грижат за вас. Имањето систем за поддршка е од клучно значење за да продолжите понатаму откако бившиот ќе ве прикаже духови.

Во ред е понекогаш да ги пропуштите бидејќи почетокот е најтежок: може да се чувствувате тажни, лути, збунети и осамени. Сè што сакате е повторно да се чувствувате добро. Но, не можете да избрзувате со работите или да донесувате одлуки врз основа на вашите емоции на краток рок.

Не паѓајте во замката да мислите дека ако се вратите со оваа личност ќе се чувствувате подобро. Нема.

Наместо тоа, правете работи што ќе ви помогнат да се чувствувате добро за себе, како што е да поминувате време со луѓе кои навистина се грижат за вас и истовремено да го обработуваат ова искуство.

Ова ќе те врати во центарот, и полека можеш да продолжиш оттука.

13) Знај дека ова е привремено.

Нема сомнеж дека болката од тоа да бидеш инспириран.

Но запомнете дека ова не трае вечно. Ќе се опоравите и ќе се подобри.

Знам дека кога сте на ова темно место во моментов, тешко е да се види светлина на крајот од тунелот. Но, ви ветувам, има надеж таму! Само продолжете и наскоро, работитеќе почне да гледа нагоре.

14) Не заглавувајте во оваа фаза на тага. Можете да го пребродите ова ако одлучите да продолжите да одите напред.

Иако можеби е тешко да се поверува во ова сега, можете да го пребродите ова ако одлучите да продолжите да одите напред.

Дури и иако ве боли, ги имате овие прекрасни спомени од времето заедно со оваа личност. Имавте многу посебна врска со нив, и сигурен сум дека сè уште има работи за кои вреди да се биде благодарен.

Тешко е да се види тоа сега, но она што е важно е да најдете излез од ова ситуација. И ќе го направите ако одлучите да продолжите да одите напред.

15) Задржете го вашето достоинство високо и живејте го својот живот без жалење.

Некој што ме набудуваше еднаш ми рече дека не сакаат да повредат мене и ми го скрши срцето оставајќи ме зад себе.

Но, што е со скршеното срце што го почувствував кога останав зад себе? Што е со понижувањето што го доживеав?

Колку и да е досадно да имаш такви моменти кога те опнишале, мора да запомниш дека тоа не е твоја вина и не дозволувај оваа личност да направи да се чувствуваш како помалку.

Немојте да се повредувате себеси со тоа што ќе дозволите оваа појава на духови да влијае на вашата самодоверба. Не дозволувајте тој или таа да ве натера да се чувствувате лошо за себе.

Почитувајте се доволно за да си заминете и да го живеете животот без жалење.

16) Продолжете понатаму. Престанете да гледате наназад и фокусирајте се на она што се случува во моментов и гледајте напред.

Не дозволувајте минатото
Billy Crawford
Billy Crawford
Били Крафорд е искусен писател и блогер со повеќе од една деценија искуство во оваа област. Тој има страст да бара и споделува иновативни и практични идеи кои можат да им помогнат на поединците и бизнисите да ги подобрат своите животи и операции. Неговото пишување се карактеризира со уникатен спој на креативност, увид и хумор, што го прави неговиот блог привлечно и просветлувачко читање. Експертизата на Били опфаќа широк спектар на теми, вклучувајќи бизнис, технологија, начин на живот и личен развој. Тој е исто така посветен патник, откако посетил над 20 земји и се повеќе. Кога не пишува или не глобтротира, Били ужива да спортува, да слуша музика и да поминува време со семејството и пријателите.